Objaw #3 duchowego ataku – dezorientacja w celu życia

Studium jest oparte na Biblijnych rozważaniach Ryan Lestrange, opublikowanych w aplikacji „Holy Bible”. Wszystkie wersety biblijne (zaznaczone niebieskim kolorem) są tłumaczone z amerykańskiego wydania Biblii „Amplified”. W nawiasach, czarną czcionką, zawarte są głębsze wyjaśnienia znaczeń wyrazów w orginalnym języku.

Aby wytrącić nas z przeznaczonego mu celu życia, nasz wróg używa do tego nieustannej presji i mentalnych ataków.

Mentalny atak. Z celem wniesienia chaosu w nasze życie, diabeł atakuje nasz umysł i zaczyna wykrzywiać myśli i perspektywę. Mentalne ataki szatana paraliżują nasze myśli i dezorientują nas.

Nieustanna presja. Ta taktyka jest głównym wkaźnikiem demonicznego spisku. Królestwo Boże jest pełne mocy i zwierzchnictwa, ale nigdy presji i nacisków. Duch Święty nas prowadzi (Rzym. 8:14); On nas nie zmusza do niczego, nie zastrasza, nie przymusza do posłuszeństwa. Takimi sposobami posługuje się nasz przeciwnik.

Regularne spędzanie czasu w obecności Bożej jest kluczowe. Każdy powinien wprowadzić to w życie i w nawyk. Modlitwa nas wzmacnia. Solidne życie modlitewne złamie ataki i podłe plany naszego wroga.

Modlitwa uaktywnia też tak bardzo nam potrzebną, mądrą strategię. Kiedy rozpoznasz, że twoje życie jest pod duchowym atakiem, natychmiast zacznij szukać u Boga wsparcia i porady. On już zaplanował drogę, którą ciebie wyprowadzi z tych problemów,  i to nawet z zyskiem dla ciebie.

Jeremiasza 29:11

„Gdyż Ja wiem, jakie mam plany i zamysły dla ciebie – ogłasza Pan – plany pokoju i pomyślności, a nie szkody dla ciebie, plany by dać ci nadzieję i przyszłość.”

List Jakuba 1:5-8

„Jeśli komuś z was brakuje mądrości (która poprowadzi go w trudnych decyzjach lub okolicznościach), niech prosi (naszego łaskawego) Boga, który daje hojnie każdemu, bez wypominania lub zawstydzania, a będzie mu ona dana. Ale musi on prosić (o mądrość) z wiarą, bez powątpiewania (że Bóg pragnie mu pomóc), gdyż ten, który powątpiewa, jest jak morska fala, rzucana tu i tam z każdym powiewem wiatru. Niech taka osoba nie myśli sobie i się nie spodziewa, że cokolwiek (w ogóle) dostanie od Pana, ktoś, kto raz myśli tak a raz tak, niestały i niecierpliwy we wszystkim, co robi (we wszystkich myślach, uczuciach i decyzjach).

Lista Jakuba 4:7

„Wiec poddajcie się (zwierzchnictwu) Bogu. Dajcie odpór diabłu (mocno przeciwstawiając się jemu) a on ucieknie od was.

List do Efezjan 6:18

„Wszystkie modlitwy i prośby (o konkretne rzeczy) zanoście modląc się w Duchu cały czas (przy każdej okazjii w każdym sezonie życia), i mając to na uwadze, czuwajcie wytrwale zanosząc prośby (wstawiając się w modlitwach) za wszystkich, którzy należą do Boga.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s