Objaw # 2 duchowego ataku – krańcowa frustracja

Studium jest oparte na Biblijnych rozważaniach Ryan Lestrange, opublikowanych w aplikacji „Holy Bible”. Wszystkie wersety biblijne (zaznaczone niebieskim kolorem) są tłumaczone z amerykańskiego wydania Biblii „Amplified”. W nawiasach, czarną czcionką, zawarte są głębsze wyjaśnienia znaczeń wyrazów w orginalnym języku.

Pod wpływem duchowego ataku nasze emocje szaleją i często są przeciwstawne temu, co wiemy o Bożych obietnicach. Przeciągająca się i nieustająca walka duchowa może sprawić, że w końcu poddamy się targającej nami frustracji i irytacji. Emocje te będą dążyły do zdominowania twojego życia, powodując niepotrzebne starcia i spięcia z wszystkimi dookoła ciebie. To jest efekt wielopłaszczyznowej strategii wroga.

Unikaj przebywania z osobami, które tylko podsycają te emocje i podtrzymują stan użalania się nad sobą i sytuacją. Potrzebujesz przyjaciół wojowników!! Odpieraj ataki wroga swoimi słowami. Negatywne i pesymistyczne proklamacje otwierają drzwi dla duchów ciemności.

Tylko przeciwstawiając się im, zatrzaskujemy te drzwi. Głośno i zdecydowanie ogłaszamy wrogowi: „szatanie, odejdź, odrzucam twoje kłamstwa! Łamię twoją moc nad moim życiem i nakazuję ci odstąpić ode mnie!” Maszerując po domu, cytując słowa Biblii, zaczniesz zauważać, jak atmosfera dookoła ciebie zacznie się zmieniać! Twoje słowa otworzą bramy chwały i zaproszą panowanie Króla w to miejsce.

Przypowieści 23

„Gdyż zamyśla on (zawistny człowiek) w swoim sercu (i zachowaniem manipuluje) mówiąc tobie: „pij i jedz”; sle jego serce nie jest przy tobie (ale tylko patrzy na własny zysk).”

List do Efezjan 5:26-27

„(…) aby uświęcić Kościół, oczyszczając go wodą Słowa (Bożego) tak, by w rezultacie On mógł przygotować dla Siebie Kościół pełen chwały, bez skazy lub plamy, lub żadnej temu podobnej rzeczy; ale żeby był on (Kościół) święty (oddzielony dla Boga) i bez winy.”

List do Efezjan 4:20-24

„Ale wy nie w taki sposób nauczyliście się Chrystusa! Ale rzeczywiście (realnie) słyszeliście Go i byliście przez Niego nauczani, tak, jak prawda jest w Jezusie (objawiona w Jego życiu i uosobniona w Nim), że, w odniesieniu do waszej poprzedniej drogi życia, odrzuciliście dawnego siebie (kompletnie porzucając swoją uprzednią naturę), skorumpowanego zwodniczymi pożądaniami, i nieustannie odnawiajcie się w duchu umysłu waszego (mając nowe, nieskazitelne mentalne i duchowe podejście do życia), i ubierzcie się w nowego człowieka (odnowionej i zregenerowanej natury), stworzonego w obraz Boży, (Bożego) w sprawiedliwości i świętości Prawdy (żyjąc w taki sposób, by wyrażac Bogu wdzięczność za wasze zbawienie).”

List do Jakuba 3:14-16

„Ale jeśli w waszych sercach jest zgorzkniała zazdrość i samolubna ambicja, nie bądźcie arogandzcy, (w rezultacie) przeciwstawiając się prawdzie. Ta (powierzchowna) mądrość nie jest tą, która jest nam z góry dana, ale jest ona ziemska (świecka), cielesna (nieduchowa), a nawet demoniczna. Bo tam, gdzie jest zazdrość i samolubna ambicja, tam jest zamieszanie, (niepokój, rebelia) i każda zła rzecz i niemoralne, poniżające działanie.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s