Objaw duchowego ataku #1 – Brak pasji duchowej

Studium jest oparte na Biblijnych rozważaniach Ryan Lestrange, opublikowanych w aplikacji „Holy Bible”. Wszystkie wersety biblijne (zaznaczone niebieskim kolorem) są tłumaczone z amerykańskiego wydania Biblii „Amplified”. W nawiasach, czarną czcionką, zawarte są głębsze wyjaśnienia znaczeń wyrazów w orginalnym języku.

Ten pierwszy sygnał duchowego ataku na nas, możemy rozpoznać po dwóch oznakach.

Słabnąca wytrwałość: zauważalne poprzez brak wytrwałości w sprawach Bożych. Kiedy siły szatana napierają na ciebie, twoje życie modlitewne zaczyna iść jak po grudzie. Wydaje się, że jest już prawie niemożliwym, by dotkąć i odczuć obecność Bożą tak, jak to bywało wcześniej. To jest jedna z taktyk naszego wroga.

Przytłumiony obraz celu życia i gasnąca pasja: Jedną z najpiękniejszych cech naszego nowego duchowego życia jest odkrycie i poznanie jego celu. Wewnętrzne poczucie celu i przeznaczenia, które nakreślają wizję na przyszłość, rozpalają w nas ogień pasji. Ale pod ciemną chmura duchowego ataku ta wizja przygasa, a pasja zamienia się w apatię. Trwanie w takim stanie może zwieść nas od powołania, jakie dostaliśmy dla naszego życia.

Musisz odważnym i stanowczym głosem nakazać wrogowi, by odstąpił od ciebie! Ataki wroga odeprzesz swoimi słowami. To właśnie słowa otwierają i zamykają duchowe drzwi. Używając słów mocy i siły, powiesz szatanowi „Nie!”. Generał nie prosi swoich żołnierzy, by zaatakowali. On wydaje rozkaz!! W ten sam sposób i ty możesz wydać rozkaz, by w Imieniu Jezusa siły wroga zostały złamane.

Psalm 37:23

„Pan kieruje i wzmacnia kroki sprawiedliwego i mężnego, i raduje się, błogosławiąc jego drodze.”

Psalm 139:13

„Bo Ty uformowałeś najskrytsze części mego ciała, utkałeś mnie w łonie matki mojej, będę Ci dziękował i wychwalał Ciebie, gdyż cudownie i w  niepojęty sposób mnie stworzyłeś. Wspaniałe są Twoje dzieła i moja dusza dobrze o tym wie.”

List do Rzymian 8:1

„Dlatego, teraz nie ma żadnego potępienia (oskarżającego wyroku, nie ma kary) dla tych, którzy są w Jezusie Chrystusie (którzy wierzą w Niego, jako w osobistego Zbawcę i Pana).” (AMP)

List do Jakuba 1:2

„Uważajcie to za radość, moi bracia i siostry, kiedykolwiek przechodzić będziecie przez rozmaite zmagania. Bądźcie pewni, że próba waszej wiary (poprzez doświadczenia) buduje wytrwałość (prowadząc do duchowej dojrzałości i wewnętrznego pokoju).”

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s