To po co te wszystkie problemy i zmagania?

Wielu się zastanawia, czy Biblia może mieć jakiekolwiek praktyczne zastosowanie w ich życiu. Pierwszy List Apostoła Piotra (1Pt ) został napisany do grupy ludzi, którzy przechodzili przez niezasłużone zmagania i problemy. Piotr, który przecież był bliskim przyjacielem Jezusa, zachęca do rozpoznania problemu i daje wskazówki, jak w tym trudnym okresie powinni prowadzić swoje życie.

1 Piotra 1:6-8

Ale jak tu być radosnym, kiedy tak bardzo cierpią? Dlaczego tak się dzieje? Ten czas próby, zmagania — to wszystko ma w sobie cel. List Piotra nakreśla obraz życiowych sztormów, które mają pozytywny wpływ na rozwój naszej wiary. To w czasie tych sztormów sprawdza się nasz charakter, obnażając negatywne cechy i dając w ten sposób szansę na doszlifowanie niektórych cech naszego charakteru i na umocnienie naszej wiary. Trudne chwile w naszym życiu ujawniają, co tak na prawdę siedzi w nas w środku, stres i zmagania obnażają naszą prawdziwą naturę. Inaczej zachowujemy się w dobrych chwilach, a inaczej w złych. Różnicę tego spektrum możemy powoli zacierać pracując nad naszym charakterem, świadomi naszych wad i przyzwyczajeń. Sprawdzianem i punktem odniesienia poziomu naszej wiary i dojrzałości chrześcijańskiej jest nasze zachowanie w tudnych i problematycznych sytuacjach. Czy jesteśmy wtedy tak samo kochający, cierpliwi, uprzejmi i miłosierni, jak w chwilach dla nas dobrych?

To właśnie w czasie trudnym i pełnym zmagań mamy okazję rozpoznać i pracować nad naszym charakterem. Stres i trudności maja to do siebie, że potrafią kształtować charakter w złym lub w dobrym kierunku. Jeśli chodzi o nasze zachowanie, to Biblia stawia poprzeczkę dosyć wysoko:

1 Piotra 3:8

Nie powinniśmy nawet myśleć o odwecie. Nie powinniśmy oddawać złem za zło. W Biblii jest to bardzo jasno przedstawione. Czasami chcielibyśmy coś komuś dosadnie odpisać na naszych mediach internetowych (Twitter czy Facebook). Ale nie tego oczekuje od nas Bóg. Nasze zachowanie powinno być bez zarzutu. Jako wierzący powinniśmy odzwierciedlać Boży charakter, Jego świętość, miłość i dobroć

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s