Czemu to zawdzięczam? – seria “W zachwycie”

aaron-burden-178369-unsplash

Ewangelia Łukasza 1:39-45

W tych dniach Maria wybrała się w drogę i pośpiesznie udała się w górskie strony, do pewnego miasta w Judei. Tam weszła do domu Zachariasza i przywitała Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała przywitanie Marii, płód w jej łonie gwałtownie się poruszył i została napełniona Duchem Świętym. Wtedy wykrzyknęła: Szczęśliwa jesteś między kobietami i szczęśliwy owoc twojego łona. Czemu zawdzięczam to, że przybyła do mnie matka mojego Pana? Bo gdy twoje powitanie dotarło do moich uszu, płód w moim łonie poruszył się z radości. Szczęśliwa jest też ta, która uwierzyła, że wypełnią się słowa przekazane jej przez Pana.

Rozważania

Elżbieta, pod natchnieniem Ducha Świętego wypowiada piękne błogosławieństwo dla Marii. Znana z tego, że chociaż w podeszłym wieku i bezdzietna, niespodziewanie zaszła w ciążę, to mimo doświadczenia tak niesamowitego cudu, nie skupia uwagi na sobie. Pomyśl, jak wielkim wsparciem i pociechą były dla Marii jej słowa. Według starszeństwa, Elżbieta mogła wymagać od Marii posługi i poddania, ale zamiast tego, to właśnie Elżbieta błogosławi Marię, uznając siebie samą za ubłogosławioną obecnością tej dużo młodszej od niej kobiety. Elżbieta okazała wielką pokorę i łagodność ducha.

  • Kogo Bóg postawił w twoim życiu, by był dla ciebie błogosławieństwem i oznaką Bożej przychylności? Postaraj się okazać tej osobie wsparcie i pociechę.
  • Pomyśl, czy jest w twoim życiu młodsza osoba, której mógłbyś okazać przychylność i wsparcie? Jak mógłbyś to zrobić?

Refleksja:

„Dziękuję Ojcze za ludzi, których postawiłeś na mojej drodze, którzy mnie zachęcali, wspierali, nadając kierunek mojemu życiu. Daj bym widział, kto spełnia taką rolę w moim życiu teraz i dodaj mi odwagi, aby mógł okazać wdzięczność. Pokaż, komu to ja mogę nieść słowa błogosławieństwa i wsparcia. Amen.”

Dokument do pobrania – Czemu to zawdzięczam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s