Nadasz Mu na imię Jezus – seria „W zachwycie

thought-catalog-480626-unsplash

Ewangelia Łukasza 1:29-33

 Lecz ona przelękła się tych słów i zaczęła się zastanawiać, co by to przywitanie mogło znaczyć. Anioł zaś powiedział jej: Przestań się bać, Mario, ponieważ znalazłaś łaskę u Boga. Oto zajdziesz w ciążę, urodzisz syna i nadasz Mu imię Jezus. Będzie On kimś wielkim i będzie nazwany Synem Najwyższego; da Mu też Pan Bóg tron Jego ojca Dawida. Będzie On królował nad domem Jakuba na wieki, a Jego Królestwu nie będzie końca.

Rozważania

Wsłuchaj się w Boże obietnice ogłoszone przez anioła Gabriela: Jezus będzie kimś wielkim, będzie nazwany Synem Najwyższego, będzie panował na tronie Dawida, będzie panował na wieki, będzie miał swoje Królestwo, które nie będzie miało końca. Czy w tamtej chwili Maria mogła w pełni zrozumieć to, co właśnie było jej ogłoszone? Obietnice wieczności przekazane zwykłemu człowiekowi, takiemu jak ty i ja. Co Maria mogła odczuwać w takim niezwykłym momencie? Jakich emocji doznawała będąc w obecności Gabriela i słysząc jego słowa?

  • Która z obietnic przekazanych Marii przez Gabriela, zwróciła twoją uwagę? Dlaczego?
  • Zastanów się nad tym, w jaki sposób została w tym fragmencie opisana osoba Pana Jezusa? W jaki sposób te słowa są dla ciebie zachęceniem, wsparciem i nadzieją?

Refleksja:

„Ojcze, każdego dnia potrzebuję pamiętać o tych obietnicach. Tak często tracę perspektywę tego, co najważniejsze, perspektywę prawdy, że Pan Jezus króluje a Jego królestwu nie ma końca. Dziękuję, że mnie zbawiłeś i zaprosiłeś do Twojego Królestwa. Pomóż mi, bym każdego dnia pamiętał, co jest prawdą i co jest ważne. Amen.”

Dokument do pobrania – Nadasz Mu na imię Jezus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s