Pan jest z tobą – seria „W zachwycie”

ray-hennessy-170740-unsplash

Ewangelia Łukasza 1:26-28

 Natomiast w szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do galilejskiego miasta Nazaret, do pewnej dziewczyny przyrzeczonej niejakiemu Józefowi, potomkowi rodu Dawida. Miała ona na imię Maria, była dziewicą. Po przybyciu anioł powiedział: Witaj, obdarzona łaską, Pan z tobą! Szczęśliwa jesteś między kobietami.”

Rozważania

Ten fragment zawiera w sobie niezwykłe prawdy. Po pierwsze: słowa anioła Gabriela do Marii, że Bóg jest z nią – coś, co na pewno bardzo ją zaskoczyło. Po drugie: fragment nawiązuje do kilku proroct Starego Testamentu – 1. Józef był potomkiem Dawida ( 2 Samuela 7:12-16), 2. Maria była dziewicą (Izajasza 7:14). Cel tak dokładnego opisu przez Łukasza jest zawarty w pierwszym rozdziele, gdzie czytaliśmy słowa wersetu 4: „Chcę, abyś miał pewność co do wiarygodności spraw, które ci wyłożono.” Łukasz chciał, aby Teofil wiedział (a z nim i my), że narodziny Pana Jezusa były wypełnieniem starotestamentowych proroctw. W Jezusie Bóg wypełnił obietnice złożone wiele wieków wcześniej.

  • W jaki sposób to, że Łukasz włączył w swój opis wydarzeń także linie genealogiczne Marii i Józefa, wpływa na twoje przekonanie, że Jezus był tym, kim powiedział, że jest?
  • W jakich sferach swojego życia potrzebujesz, by Duch Święty przypominał ci, że Pan jest z tobą?

Refleksja:

„Ojcze, dziękuję Ci, że w Jezusie i przez Ducha Świętego mogę powiedzieć dziś, że Pan jest ze mną. Jestem wdzięczny, że przypominasz mi o proroctwach, które doznały spełnienia w Jezusie Chrystusie, naszym Zbawicielu. Pomóż mi, bym pamiętał dzisiaj, że jesteś blisko, że jesteś ze mną i troszczysz się o mnie. Amen.”

Dokument do pobrania – Pan jest z tobą

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s