Pan dla mnie to zrobił – Seria „W zachwycie”, 5 dzień

freestocks-org-470416-unsplash

Ewangelia Łukasza 1:23-25

Następnie, gdy dobiegły końca dni jego posługi, udał się do swego domu. Wkrótce jego żona Elżbieta zaszła w ciążę i przez pięć miesięcy pozostawała w ukryciu. Wówczas często powtarzała sobie: Oto, co Pan zrobił dla mnie w tych dniach, gdy okazał mi łaskę i przywrócił szacunek u ludzi.”

Rozważania

Elżbieta nie ma żadnych wątpliwości, że to Bóg zaingerował w jej życiu i mogła wreszcie zajść w ciążę. Słowa pełne wdzięczności i wiary wypływają z jej ust. Cóż innego, jak nie wdzięczność mogłaby okazać Bogu za to, co uczynił? Całe życie marzyła o dziecku, każdego dnia przeżywając zawód niespełnionego pragnienia. Ale teraz to, o co się tak bardzo modliła, jej najskrytsze marzenie doznało spełnienia.

  • Czy często zauważasz interwencję Boga w dobrych wydarzeniach twojego życia? Czy za każdym razem wyrażasz Mu swoją wdzięczność?
  • Przypomnij sobie najważniejsze życiowe wydażenia ostatnich sześciu miesięcy. Czy widzisz w nich Bożą przychylność? Jak możesz okazać Mu wdzięczność?

Refleksja:

„Boże Ojcze, dziękuję za Twoją obecność i opiekę. Wiem, że na pewno nie dostrzegam wszystkiej Twojej pomocy w moim życiu, ale mimo tego pragnę wyrazić Ci moją wdzięczność. Daj bym we wszystkim umiał dostrzec Twoje działanie i zwracał moje serce ku Tobie. Obym nigdy nie zapomniał oddać Ci dziękczynienia za dobroć, jaką mi okazujesz. Amen.”

Dokument do wydruku – Pan zrobił to dla mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s