Twoja modlitwa została wysłuchana -Seria „W zachwycie” – 3 dzień

christmas-tree-with-presents-vertical-picjumbo-com

Ewangelia Łukasza 1:11-18

„Zachariaszowi zaś ukazał się anioł Pana. Stał po prawej stronie ołtarza kadzidlanego. Zachariasz przestraszył się jego widokiem. Ogarnął go lęk. Anioł natomiast przemówił: Przestań się bać, Zachariaszu, gdyż twoja modlitwa została wysłuchana. Twoja żona Elżbieta urodzi ci syna i nadasz mu imię Jan. Czeka cię radość i wesele, wielu też z jego narodzin się ucieszy. Będzie on bowiem wielki w oczach Pana; nie będzie pił wina ani piwa, a Duch Święty napełni go już w łonie jego matki. I wielu synów Izraela skieruje on znów do Pana, ich Boga. On sam pójdzie przed Nim w duchu i z mocą Eliasza, aby zwrócić serca ojców do dzieci, a nieposłusznych doprowadzić do rozsądku sprawiedliwych — by w ludzie wzbudzić gotowość na przyjęcie Pana. Wtedy Zachariasz zapytał anioła: Po czym to poznam? Ja przecież jestem stary, a i moja żona nie jest już młodą kobietą.”

Rozważania

Ten fragment Biblii ukazuje nam Boga rzeczy niemożliwych.  Biorąc pod uwagę wiek Zachariasza i Elżbiety, oboje na pewno nie myśleli, że doczekają się syna. Przecież to niemożliwe! Ale był taki czas w ich życiu, kiedy właśnie o to się modlili. Bóg miał dla nich cel do wypełnienia. Wyobraź sobie lęk i niedowierzanie Zachariasza. Pomyśl, z jakim zachwytem musiał odebrać wiadomość od anioła Pańskiego. Wyobraź sobie podekscytowanie i radość, jaka wypełniła go, kiedy już uwierzył w to, co się działo.

  • Zastanów się nad swoimi modlitwami. O co najczęsciej się modlisz? O jakie rzeczy, z pozoru niemożliwe do otrzymania, się modliłeś?
  • W jakiej sferze swojego życia potrzebujesz, by Bóg uczynił to, co niemożliwe? Przez następnych parę minut zastanów się dobrze nad tym pytaniem pamiętając, że przebywasz w obecności Boga, który ciebie ukochał.

Refleksja:

„Boże Ojcze, dziękuję za wysłuchane modlitwy. Ty widzisz moje najskrytsze pragnienia i wysłuchujesz moich modlitw. Znasz ich motywy i cele. Odpowiedz na moje modlitwy według Twojej mądrości i woli, dając mi tylko to, czego na prawdę mi potrzeba. Pozwól, bym mógł zachwycić się tym, co wydawało się niemożliwe. Amen.”

Dokument do druku – Twoja modlitwa została wysłuchana

Notatki:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s