Został wybrany – 2 dzień w serii”W zachwycie”

freestocks-org-506237-unsplash

Ewangelia Łukasza 1:5-10

Za panowania Heroda, króla Judei, żył pewien kapłan imieniem Zachariasz. Należał on do zmiany kapłańskiej Abiasza. Jego żona Elżbieta pochodziła z rodu Aarona. Oboje byli sprawiedliwi wobec Boga — postępowali nienagannie według wszystkich przykazań i ustaw Pana. Nie mieli jednak dziecka, ponieważ Elżbieta była bezpłodna, a oboje byli już w starszym wieku. Pewnego razu Zachariasz pełnił służbę kapłańską przed Bogiem. Przyszła bowiem kolej na jego zmianę. Kapłani mieli zwyczaj losować, kto ma wejść do Miejsca Świętego i złożyć ofiarę z kadzidła. Tym razem los padł na Zachariasza. W czasie składania ofiary wszyscy zgromadzeni modlili się na zewnątrz.

Rozważania

Czytając pierwsze dwa rozdziały Ewangelii Łukasza, poznamy postacie, które z pozoru nie wyróżniają się niczym od innych, mimo to doświadczały nadprzyrodzonej obecności Bożej i Jego mocy. Nic nie działo się z przypadku. Dzisiejszy fragment opisuje, jak Zachariasz został wylosowany na posługę w Świątyni Pańskiej. Każdy kapłan tylko raz w życiu miał taką okazję. Nie dziwi więc, że Zachariasz odczuwał przytłaczającą odpowiedzialność i niezmierny przywilej, jakie wypływały z obowiązku usługi w Miejscu Najświętszym.

  • Czy byłeś kiedyś w życiu do czegoś specjalnie wybrany? Jakie to było uczucie? Z perspektywy czasu, czy widzisz w tym wydarzeniu rękę Bożą?
  • W jakiej sferze swojego życia czujesz, że utknąłeś w martwym punkcie i potrzebujesz nowej perspektywy, by ruszyć do przodu? Czego oczekujesz od Boga? Przez następnych parę minut zastanów się dobrze nad tym pytaniem pamiętając, że przebywasz w obecności Boga, który ciebie ukochał.

Refleksja:

„Boże Ojcze dziękuję, że wybrałeś mnie i uczyniłeś swoim dzieckiem. Dałeś mi nowe życie, wolność i przebaczenie. Wypełniaj mnie nieustannie Duchem Świętym i pomóż doświadczać Twojej obecności. Tchnij nowe życie w to, co we mnie obumiera. Wszystko to oddaję w Twoje ręce i pod Twoją wolę. Amen.”

Dokument do druku: Został wybrany

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s