Abyście wiedzieli – 1 dzień serii „W zachwycie”

mira-kemppainen-212226-unsplash

Ewangelia Łukasza 1:1-4

 Ponieważ wielu podjęło się sporządzić opis tych wydarzeń, co do których mamy zupełną pewność, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa, postanowiłem i ja, który to wszystko od początku dokładnie wybadałem, opisać ci to po kolei, zacny Teofilu, abyś nabrał pewności co do tego, czego cię nauczono.”

 

Rozważania

Czytając ten fragment, można odnieść wrażenie, że Łukasz nie miał wątpliwości co do tego, kim był Jezus i jaki był cel jego życia, i celem jego listu było przekonanie innych o prawdzie i pewności tego, czego uczono ich o Chrystusie. List ten, zwany teraz Ewangelią Łukasza, napisał po dokładnym zbadaniu i sprawdzeniu faktów dotyczących narodzin, życia, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Opis swój zaczyna historią, którą wielokrotnie pewnie już słyszałeś – historią narodzin Jezusa. Historią, która splata ze sobą codzienność życia i nadprzyrodzone wydarzenie. Zwykli ludzie byli świadkami cudu!!

  • Jakie masz pytania co do narodzin Pana Jezusa? Zapisz je i później porównaj z tym, czego dowiesz podczas następnych tygodni rozważań adwentowych.
  • Jakie są twoje najgłębsze pragnienia na ten okres Adwentu i Świąt? Przez następnych parę minut zastanów się dobrze nad tym pytaniem pamietając, że przebywasz w obecności Boga, który ciebie ukochał.

 

Refleksja:

„Boże, dziękuję, że dzięki Biblii mam szansę poznawać Ciebie coraz więcej. Otwórz mój umysł i moje serce, bym mógł wzrastać w wierze i ufności do Ciebie. Wzbudź we mnie zachwyt nad cudem przyjęcia ludzkiego ciała przez Boga, Pana Jezusa. Amen.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s