Nie myślcie, że jesteście lepsi – 5 dzień

nathan-dumlao-1128469-unsplash

List Apostoła Pawła do Rzymian 12:1-5

 Przyjaciele! Ze względu na miłość, jaką okazał nam Bóg, wzywam was, abyście złożyli Mu swoje ciała jako żywą, świętą i podobającą się Mu ofiarę. Taka jest natura waszej służby. Nie naśladujcie tego świata i zmieńcie wasz sposób myślenia, abyście wiedzieli, jaka jest wola Boga: co jest dobre, co Mu się podoba i co jest doskonałe.

Jako sługa Boga, z Jego łaski, radzę każdemu z was: nie myślcie o sobie, że jesteście lepsi niż naprawdę jesteście, ale zachowujcie w tej kwestii rozsądek, zgodnie z miarą wyznaczoną wam przez Boga. Jako ludzie składamy się z wielu różnych części ciała, a żadna z nich nie spełnia tych samych funkcji, co inne. Tak samo stanowimy jedno ciało w Chrystusie i choć jest nas wielu, jesteśmy różnymi częściami tego samego ciała.”

Rozważania

Jednym ze sposobów na skierowanie naszych myśli na sprawy nieba jest odrzucenie popularnego w tym świecie sposobu na życie. Ostatnio, najczęściej słyszane w naszym świecie przesłanie mówi: „to ty jesteś najważniejszy, wszystko powinno obracać się wokół ciebie”. Wystarczy zwrócić uwagę na otaczające nas zewsząd reklamy. Ale na szczęście, to nie my jesteśmy centrum wszechświata, ale Bóg. Im więcej odrzucamy od siebie promowany przez świat, egocentryczny i narcystyczny sposób życia, tym więcej angażujemy się w to, co Bóg uważa za dobre i przyjemne, w uwielbianie Boga i z miłością służenie drugim.

  • Jak myślisz, w jaki sposób ty sam podporządkowujesz się otaczającemu nas światu?
  • Przypomnij sobie czas w życiu, kiedy w szczególny sposób byłeś skoncentrowany na swoich potrzebach, osiagnięciach, czy potrzebach. Jak wtedy wyglądały twoje relacje z innymi i z Bogiem?
  • W jaki sposób przemawia do ciebie Bóg poprzez słowa dzisiejszego wersetu?

Refleksja:

„Boże, dziękuję Tobie za prawdę, jaką mi dzisiaj pokazałeś. Wszystko dookoła chce mnie przekonać do myślenia tylko o sobie, więc proszę Cię, pomóż mi zwracać moje myśli do Ciebie. Daj mi odwagę i siłę, by przeciwstawiać się wartościom i trendom tego świata. Przemieniaj mój umysł i serce. Amen.”

Rozważania dostępne w formacie PDF – nie myślcie o sobie że jesteście lepsi 5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s