Umysł poddany Duchowi – 4 dzień

joshua-earle-1127380-unsplash.jpg

List Apostoła Pawła do Rzymian 8:5-11

 Bo ci, którzy są według ciała, kierują się tym, co cielesne, ci zaś, którzy są według Ducha — tym, co duchowe. Bo to, ku czemu dąży ciało, sprowadza się do śmierci, a to, ku czemu Duch — do życia i pokoju. Stąd cielesne dążenia są przeciwne Bogu. Nie poddają się one Prawu Boga, nawet nie są w stanie. Ci zaś, którzy są według ciała, Bogu podobać się nie mogą.

Wy natomiast nie jesteście w ciele, lecz w Duchu — jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Kto zaś nie ma Ducha Chrystusa, ten do Niego nie należy. 10 Jeśli jednak Chrystus w was jest, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, duch jest żywy dzięki sprawiedliwości. 11 Jeśli zaś mieszka w was Duch Tego, który wzbudził Jezusa z martwych, to Ten, który przywrócił do życia Jezusa Chrystusa, ożywi również wasze śmiertelne ciała przez swego Ducha, który mieszka w was.”

Rozważania

Tak często nasze myśli idą nie tam, gdzie powinny, wymykają się nam spod kontroli i idą w zakazane miejsca. Nie panując nad myślami, nagle łapiemy się na negatywnym myśleniu o zaistniałej sytuacji, potępiamy zachowanie drugich osób, lub poddajemy się impulsom destruktywnego działania. Gdyby to miało zależeć tylko od naszej „silnej” woli, to żylibyśmy motywowani naszymi cielesnymi żądzami. Całe szczęście, nie musimy polegać tylko na sile własnej woli. Możemy zwrócić się o pomoc i prowadzenie do Ducha Świętego. Dzięki Duchowi, którego dał nam Pan Jezus, możliwe jest dla nas życie pełne pokoju i satysfakcji.

  • Jakie odczucia wzbudza u ciebie możliwość życia w pokoju dzięki mocy Ducha Bożego?
  • Co możesz zmienić w rytmie dnia codziennego, co pomogłoby kierować twoje myśli ze spraw cielesnych na życie w Duchu i pokoju?
  • W jaki sposób przemawia do ciebie Bóg poprzez słowa dzisiejszego wersetu?

Refleksja:

„Panie Boże, cieszę się na samą myśl, że z pomocą Twojego Ducha, mogę żyć życiem pełnym pokoju. Czasami moje myśli wymykają się spod kontroli. Pomóż mi poddać każdą myśl Tobie i Twojej dobroci. Pomóż odrzucić wszelkie destruktywne myśli i idee, które czasami rodzą się w mojej głowie i sercu. Wypełnij mnie myślami, które prowadzą do życia i pokoju. Amen.”

Rozważania dostępne w PDF – Umysł poddany Duchowi 4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s