Rozmyślajcie o tym, co…. – dzień 3

willian-justen-de-vasconcellos-673305-unsplash

List Apostoła Pawła do Filipian 4:8-9

 W końcu, bracia, rozmyślajcie o tym, co prawdziwe, szlachetne, sprawiedliwe, czyste, miłe, godne polecenia, może uchodzić za wzór i zasługuje na uznanie. Wprowadzajcie w życie to, czego nauczyliście się, co przejęliście, o czym usłyszeliście i co widzieliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami. ”

Rozważania

W poniedziałek czytaliśmy, jak Pan Jezus zachęca nas do gromadzenia skarbów w niebie, zamiast na ziemi. W innym miejscu Słowa Bożego czytamy, że powinniśmy koncentrować się na sprawach wieczności, a nie na ziemskich. Co to są te sprawy wieczności? W dzisiejszym fragmencie Paweł mówi nam, że wszystko, co prawdziwe, szlachetne, sprawiedliwe, czyste, miłe, godne uznania i polecenia – o tym powinniśmy rozmyślać i wprowadzać w nasze życie. Aby tak się stało, musimy ustanowić te rzeczy priorytetem w naszym życiu. W świecie pełnym cynizmu, negatywizmu i podziałów, nie tak łatwo jest to osiągnąć.

  • Zastanów się nad tym, jak zaczynasz każdy dzień. Czy najpierw przeglądasz email, czytasz gazetę, szykujesz śniadanie dla rodziny, rozważasz nad Słowem Bożym? W jaki sposób to, jak zaczynasz swój dzień, nastawia ciebie na resztę dnia?
  • A dzisiaj, w tej chwili, jakie prawe, czyste, zaszczytne, godne pochwały rzeczy przychodzą ci na myśl? W jaki sposób możesz ustanowić je priorytetem dzisiejszego dnia?
  • W jaki sposób przemawia do ciebie Bóg poprzez słowa dzisiejszego wersetu?

Refleksja:

„Boże wiem, że moje myśli nie są podobne Twoim. Wiem, że często są one niepoprawne – skoncentrowane na tym, co ziemskie, ciemne, obrzydliwe i wstydliwe. Jeśli chodzi o życie publiczne, często daję się wciągnąć w cyniczne myślenie i obgadywanie innych. Pomóż mi skoncentrować się na sprawach nieba. Wypełnij proszę mój umysł myślami o tym, jak lepiej okazywać miłość i wsparcie dla drugich. Pomóż bym był dla nich źródłem światła i nadziei. Amen”

 

Rozważania dostępne sa w formie PDF – Rozmyślajcie o tym 3 dzien 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s