Daj nam dzisiaj – 4 dzień

leti-kugler-287263-unsplash

Ewangelia Mateusza 6:5-15

“Również gdy się modlisz, nie bądź jak obłudnicy. Ci bowiem lubią się modlić w synagogach i na rogach głównych ulic, aby się pokazać ludziom. Zapewniam was, odbierają swą całą zapłatę. Ty natomiast, gdy pragniesz się modlić, wybierz zaciszne miejsce, zamknij za sobą drzwi i módl się do swego Ojca, który jest w ukryciu, a twój Ojciec, który widzi również to, co ukryte, odpłaci tobie. W czasie swojej modlitwy nie powtarzajcie się też jak poganie. Oni myślą, że dzięki wielomówności zostaną wysłuchani. Nie bądźcie do nich podobni — wasz Ojciec zna wasze potrzeby, zanim Mu je przedstawicie. Wy módlcie się w taki sposób:
– Ojcze nasz, który jesteś w niebie, Niech świętość otacza Twe imię. Niech Twoje Królestwo nastanie i Twoja wola ziemią zawładnie tak, jak włada niebem. Prosimy Ciebie, daj nam dziś naszego codziennego chleba. I przebacz winy tak jak my wobec nas winnym, przebaczyliśmy. Bądź przy nas także w chwili próby, aby zachować nas od złego, ponieważ Twoje jest Królestwo, moc i chwała — na wieki. Amen. – 
Bo jeśli wybaczycie ludziom ich upadki, i wam wybaczy wasz Ojciec w niebie. Jeśli jednak nie wybaczycie ludziom, to wasz Ojciec nie wybaczy i wam waszych upadków.”

Rozważania

Jakże często patrząc na najnowszy gadżet, piękną posiadłość, nowiutki samochód, czy biżuterię, marzymy, by były naszą własnością. Jak często modliliśmy się żarliwie: ” o Boże, daj mi tę jedną rzecz, a będę szczęśliwy”. We współczesnej kulturze promującej nieustanne nabywanie rzeczy, często wzbudza się w nas uczucie niedosytu i niezadowolenia. A jednak Pan Jezus zachęca nas, by wszystkie prośby przynosić przed Boga. Uczy nas jednak także, by poprzestając na tym, co już mamy, nauczyć się cieszyć życiem tu i teraz. Bóg się o nas zatroszczy i zaopatrzy nas we wszystko, co nam potrzebne w danym momencie. Trzymając się tej prawdy, będziemy zwracać więcej uwagi na to, co już mamy, zamiast na to, czego jeszcze nie mamy w posiadaniu.

  1. Jakie są twoje potrzeby na dzisiaj? Przedstaw je Bogu w swojej modlitwie.
  2. Co, lub kto wprowadza w twoje życie poczucie niezadowolenia i niedosytu?
  3. Pomyśl przez chwilę nad tym, jakie Bóg pragnie byś miał podejście i zaufanie do Jego troski o twoje życie i sytuację.

Modlitwa

„Nasz Ojcze, który jesteś w niebie, niech wywyższone będzie Imię Twoje. Niech nastanie Twoje Królestwo, niech Twa wola spełnia się tu na ziemi, jak to ma miejsce w niebie. Daj nam chleb nasz powszedni, to co nam potrzebne do życia. I przebacz nam nasze grzechy i niemoralne zachowanie, jak i my przebaczamy i zapominamy grzechy tym, którzy nam zawinili. I prowadź nas z dala od sytuacji, z którymi nie umiemy sobie poradzic, a które są pokusą do grzechu. I zachowaj nas złego.

-parafraza modlitwy Pańskiej w oparciu o Amplified Bible.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s