Chwile radości? – „Cultivating” 7 lipca

lily-lvnatikk-299919 (1).jpg

List Jakuba 1:2-8

„Drodzy bracia, za najwyższą radość uważajcie te chwile, gdy jesteście poddawani przeróżnym próbom. Wiedzcie, że takie doświadczanie waszej wiary kształtuje wytrwałość. Wytrwałość natomiast niech was prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali, nienaganni i bez jakichkolwiek braków. Jeśli komuś z was brak mądrości, niech prosi o nią Boga, który obdarza wszystkich szczodrze i bez wypominania — i mądrość będzie mu dana. Niech jednak prosi z wiarą, porzuci wątpliwości, bo człowiek, który wątpi, przypomina falę morską, gnaną i miotaną przez wiatr. Ktoś taki niech nie liczy, że coś od Pana otrzyma, dlatego że on sam nie wie, czego chce, jest niestały w całym swoim postępowaniu.”

Cieszyć się z tego, że w naszym życiu napotykamy na problemy i doświadczamy cierpienia? Jak to możliwe? Jakub pokazuje, jak zmiana naszego zrozumienia, a co za tym idzie podejścia do tego, co nas spotyka w życiu, pomoże nam odczuwać radość, nawet kiedy jesteśmy w bólu i zmagamy się z problemami. Kształtowanie wiary jest czasami bolesnym procesem, ale fakt, że czyni to z nas mocniejszych, bardziej dojrzałych chrześcijan, pełnych zrozumienia i miłosierdzia dla innych, gotowych do wypełniania ważnych celów Bożych, powinno wzbudzać w nas radość. Zaprawiani w walce dnia codziennego, uczymy się wytrwałości, by osiągnąć metę wyznaczoną przed nami i być przykładem dla drugich.

Rozważania

  1. Przypomnij sobie czas cierpienia i problemów w swoim życiu. Jaki one miały wpływ na stan twojego ducha? Jak myślisz dlaczego?
  2. Jak słowa powyższego fragmentu zmieniają twoje nastawienie do prób i zmagań, przez które przechodzisz, albo będziesz przechodził? Jak one wpływają na twój poziom zaufania Bogu?
  3. Pomyśl o osobach, na które możesz zawsze liczyć w ciężkich sytuacjach, które pomagają ci przejść przez ciężkie chwile. Dla kogo ty sam jestes taką osobą?

Modlitwa

  • podziękuj Bogu za przyjaciół, rodzinę, za to, że troszczy się nie tylko o twoje ciało, ale też o twojego ducha, że uczy cię cierpliwości, zrozumienia i miłosierdzia;
  • powiedz Bogu o bólu i problemach, przez które teraz przechodzisz, aby pomógł ci zrozumieć sens i dał wytrwałość;
  • poproś Boga, by dał ci mądrość nie tylko jak przejść przez trudne sytuacje w twoim życiu, ale też, by wskazał ci, jak możesz pomóc innym odzyskać nadzieje i radość mimo trudnych chwil, przez które przechodzą;

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s