No powtarzam i powtarzam… – „Cultivating” 6 lipca

alex-blajan-99475

List do Filipian 4:4-9

„Radujcie się w Panu zawsze! Powtarzam: Radujcie się! Bądźcie znani wszystkim ze swojej rzetelności — Pan jest blisko! Przestańcie martwić się o cokolwiek. Raczej w każdej sprawie, gdy się modlicie i prosicie, z wdzięcznością przedstawiajcie swoje potrzeby Bogu. A pokój Boży, którego nie ogarnie żaden umysł, będzie w Chrystusie Jezusie strzegł waszych serc oraz myśli. W końcu, bracia, rozmyślajcie o tym, co prawdziwe, szlachetne, sprawiedliwe, czyste, miłe, godne polecenia, może uchodzić za wzór i zasługuje na uznanie. Wprowadzajcie w życie to, czego nauczyliście się, co przejęliście, o czym usłyszeliście i co widzieliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami.”

Apostoł Paweł opisuje w tym fragmencie, jak nasze myślenie wpływa na poziom radości w naszym życiu. Aby każdego dnia być pełnym radości, nasze myśli powinny skupiać się wokół tego, co „prawdziwe, szlachetne, sprawiedliwe, czyste, miłe, godne polecenia, co może uchodzic za wzór i zasługuje na uznanie”. Ale nawet sam fakt, że nasz Pan Jezus już wkrótce przyjdzie po nas, powinien wypełniać nas radością. Często jednak skupiamy się na tym, co nas w życiu zawiodło, na naszych upadkach i niepowodzeniach, na stratach i brakach, jakie nam się wydaje mamy. Takie myślenie nie pomoże nam w kultywowaniu radości, ono prowadzi do zniechęcenia, rozgoryczenia i grzechu.

Rozważania

  1. Co według ciebie jest godne szacunku i szlachetne? O jakich prawdach rozmyślasz na co dzień? Co jest dla ciebie wzorem w życiu? Co mógłbyś polecić swoim najbliższym, jako wzór do naśladowania?
  2. Jak mógłbyś zorganizować swój dzień, co mógłbyś w nim  zmienić, by myślenie o tym, co dobre, stało się jego częścią?
  3. Jak ci się wydaje, w jaki sposób rozmyślanie o powrocie Pana Jezusa, może i powinno wypełniac nas radością?

Modlitwa

  • Podziękuj Bogu za jego  nieustanną obecność w twoim życiu, za Jego obietnicę powrotu,
  • powiedz Panu Jezusowi o swoich problemach, o chwilach zwątpienia i rozgoryczenia;
  • poproś, by Duch Święty oczyścił twoje życie z niepotrzebnych rzeczy, które zakłucają twój pokój, i by pomógł ci skoncentrować się na Jego błogosławieństwach w twoim życiu;

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s