Jeśli wzbudzasz niepokój w innych – „Cultivating” 3 lipca

terry-tan-de-hao-300011

List do Rzymian 14:13-18

Nie oskarżajcie się więc nawzajem, ale raczej starajcie się nie być przeszkodą lub zniechęceniem dla innych wierzących. Osobiście wiem i jestem głęboko przekonany na podstawie autorytetu naszego Pana, że żaden pokarm, sam w sobie, nie jest nieczysty. Może jedynie być nieczysty dla tego, kto go za taki uważa.  Jeśli jednak z powodu jedzenia wzbudzasz niepokój w innym wierzącym, nie kierujesz się miłością. Z powodu pokarmu nie osłabiaj duchowo tego, za którego umarł Chrystus. Niech wasze dobre przekonanie nie będzie dla innych powodem do bluźnierstwa. Istotą królestwa Bożego nie są przecież przepisy dotyczące jedzenia i picia, ale prawość, pokój i radość w Duchu Świętym. Kto w taki sposób służy Chrystusowi, podoba się Bogu i będzie się cieszył uznaniem ludzi. „

Powyższy fragment mówi o tym, że jedną z fundamentalnych charakterystyk życia z Bogiem jest radość. Niestety, ten świat stara się nam ją wykraść. Pomyśl, jak wszystko na tym świecie (radio, reklamy w telewizji i w gazetach, bilbordy), już od małego uczy nas, że to, co mamy, to za mało, to nie wystarczy; musimy mieć więcej, lepsze, nowsze. Głęboko w nas, już od młodości, kształtuje się poczucie niedosytu i rozczarowania, sprawiając że szukamy wypełnienia i zaspokojenia tej luki w zakupie coraz to nowszych rzeczy, w poszukiwaniu coraz to nowszych przeżyć. Skoncentrowani na tym, czego nie mamy, często nie zauważamu i nie cieszymy się tym, co zostało już nam dane przez Boga. Jednocześnie często ustanawiamy prawa i przepisy, według których osądzamy innych, patrząc na to co mają, lub czego nie mają. Istota Królestwa Bożego polega na czymś zupełnie innym. Prawdziwa radość wynika z naszej relacji z Duchem Świętym.

Rozważania:

  1. Przypomnij sobie czas, kiedy przeżywałeś głęboką radość, poczucie satysfakcji i zadowolenia. W jakich to było okolicznościach?
  2. Co w twoim życiu wykrada ci radość? Jak możesz zmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia, by zacząć aktywnie kultywować radość?

Modlitwa:

  • poproś Boga, by pomógł ci pogłębiać relację z Duchem Świętym
  • poproś, by dał ci odwagę, przekonanie i siłę, by zmieniać styl życia na wypełniony satysfakcją i zadowoleniem z tego, co już mamy (rodzina, przyjaciele, zbawienie, przebaczenie grzechów, niezmienna miłość Bożą)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s