Nie zamykaj serca – “Cultivating” 29 czerwca

cultivate-day4

1 List Jana 3:16-18

“Miłość rozpoznaliśmy po tym, że On oddał za nas swoje życie. My też powinniśmy oddawać życie za braci. Jeśli ktoś posiada dobra tego świata, a widzi swego brata w potrzebie i zamyka przed nim swoje serce, to jak można powiedzieć, że jest w nim miłość Boga? Dzieci, kochajmy nie słowem i nie językiem. Niech czyn potwierdza, że mówimy prawdę.”

Miłośc Chrystusowa nie jest łątwa do naśladowania. Jesteśmy powołani do miłości pełnej poświęcenia. Jesteśmy powołani by kochać nawet, kiedy jest to niełatwe i pełne przeszkód, kiedy jest to wbrew naszym interesom. Jesteśmy powołani by kochać czynem, nie tylko słowami. Tak właśnie kocha Pan Jezus, miłością, która zawiodła Go na krzyż. Ale nam łatwiej jest okazywać miłość, kiedy okoliczności ku temu sprzyjają, kiedy jesteśmy w dobrym nastroju. łatwiej jest nam okazać drugim pomoc, kiedy nam za to dziękują. Ale im więcej ćwiczymy się w miłości Bożej, im głębsza nasza relacja z Jezusem, tym bardziej widzimy, jak Duch Święty kształtuje nas i uzdalnia do miłości, jaką przekazał nam Chrystus.

Rozważania

  1. Pomyśl o osobie, której okazałeś miłość, chociaż nie było to łatwe. Co ci w tym pomogło? A teraz pomyśl , kiedy ostatnio zdarzyło się, że nie chciałeś okazać drugiej osobie pomocy, bo byłeś zbyt zajęty, lub czułeś się niezręcznie w tej sytuacji. Czym różniły się od siebie te dwie sytuacje i dlaczego podjąłeś te decyzje? Co możesz zrobić w przyszłości, by ćwiczyć się w podejmowaniu poprawnych decyzji?
  2. Rozmyślając nad powyższym wersetem, zastanów się, jakie kroki możesz podjąć, by twoja miłość do innych coraz bardziej odzwierciedlała miłość Chrystusową.

Pomódl się, byBóg pomógł ci kochać ludzi, tak jak On kocha; poproś by nieustannie pokazywał ci te sfery życia, które muszą sie u ciebie zmienić, byś dostrzegał ludzi takimi, jakimi On ich widzi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s