Kto trwa we Mnie? – „Cultivating” 27 czerwca

cultivate-day2

Ewangelia Jana 15:1-8

„Ja jestem prawdziwą winoroślą, a mój Ojciec jest ogrodnikiem. Usuwa On ze Mnie każdy pęd, który nie przynosi owocu, a każdy, który owoc przynosi, oczyszcza, aby owocował obficiej. Wy już jesteście czyści ze względu na Słowo, które wam przekazałem. Przede wszystkim trwajcie we Mnie, a Ja w was. Podobnie jak pęd nie może przynosić owocu sam z siebie, jeśli nie wyrasta z winorośli, tak i wy, jeśli nie będziecie trwali we Mnie. Ja jestem winoroślą – wy pędami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu, bo beze mnie nie jesteście w stanie nic uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostaje wyrzucony jak pęd i usycha. Takie zbiera się i wrzuca do ognia – i płoną. Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam. Mój Ojciec zostanie uwielbiony przez to, że przyniesiecie obfity owoc i okażecie się moimi uczniami.”

W jaki sposób możemy wydawać owoce? Jak możemy rozwijać cierpliwość i samokontrolę? Co zrobić, żeby nasza miłość miała większy wymiar? Czy nasze pobożne życzenia i własne starania pomogą nam osiągnąć radość i pokój? Ale przecież próbowaliśmy już tak robić na wiele sposobów i dobrze wiemy, że to tak nie pracuje. Więc co zrobić, by wydawać owoce Ducha? Powyższy fragment daje nam na to pytanie odpowiedź: musimy trwać w Chrystusie! To jedyny sposób. Po prawdzie, wielu z nas patrząc wstecz na sytuacje, kiedy wybuchnęliśmy gniewem, poddaliśmy się pokusie, lub egoistycznie pominęliśmy potrzeby drugiej osoby, zauważy, że chwile te nie były chwilami szczególnej bliskości z Bogiem. Tylko kiedy nasza relacja z Panem Jezusem się pogłębia, to wtedy też zaczynamy przynosić więcej owoców.

Rozważania

  1. Jakie słowa Pana Jezusa z powyższego wersetu w szczególny sposób przyciągnęły twoją uwagę? Jak myślisz, do czego w tych słowach zachęca ciebie Pan Jezus?
  2. Jak na dzień dzisiejszy wygląda twoja relacja z Panem Jezusem?  Jakie okoliczności, osoby, relacje stoją ci na przeszkodzie w pogłębianiu twojej relacji z Panem Jezusem?

Modlitwa

Własnymi słowami podziękuj Panu Jezusowi za Jego nieustająca miłość i obecność w twoim życiu. Poproś, by pokazał ci, co w twoim życiu wymaga oczyszczenia, co przeszkadza w twojej relacji z Nim. Poproś o prowadzenie i wsparcie, byś mógł odczuwać Jego obecność i miłość każdego dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s