Co przed nami? – Stali i niewzruszeni Dzień 1/T2

ivan-olachea-73210

List apostoła Pawła do Hebrajczyków 12:1

„(…) złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas usidla, biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami”

Jezus był pełen pasji. Jego pasją byli ludzie, wszyscy ludzie, starzy, młodzi; nie robił różnicy między kobieta a mężczyzną, między biednym a bogatym, zdrowym a chorym. Jezus siadał z nimi, rozmawiał, wysłuchiwał, okazywał im troskę, pragnął dać im dostęp do bliskiej relacji z Bogiem Ojcem.

Pasja jest jednym z czynników wyrabiania wytrwałości. Jeśli chcesz wzrastać w wierze, osiągać cele życiowe, to musisz miec do tego pasję, determinację, entuzjazm, wewnętrzną energię, pragnienie, by dotrzeć do celu. Pasja motywuje nas do działania. Jego życie tu na ziemi miało cel, do tego celu niestrudzenie dążył i go wypełnił.

Rozważania:

  • Co pasjonuje ciebie w życiu? Czemu lubisz poświęcać swój czas? O czym myślisz z zainteresowaniem? Co jest w centrum twoim rozmów z przyjaciółmi i rodziną?
  • Co jest celem twojego życia? Czy masz jakieś cele do osiągnięcia w najbliższym czasie? Wypisz sobie trzy cele, które chciałbyś osiągnąć do końca lata.
  • W jakim wymiarze twoje pasje pokrywają się z pasją i celami Pana Jezusa?

Na głębsze wody:

1 List apostoła Pawła do Tesaloniczan 2:19-20

„Bo któz jest nasza nadzieją albo radością, albo korona chwały przed obliczem Pana naszego Jezusa Chrystusa w chwili Jego przyjścia? Czy nie wy? Zaiste, wy jesteście chwałą naszą i radością.”

List do Filipian 3:13

„(…) jedno zaś czynię: zapominając o tym, co za mną i zdążając do tego, co przede mną, zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie.”

List do Kolosan 3:1, 17, 23

” A tak, jeśli jesteście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Boga, o tym, co w górze myślcie, nie o tym co na ziemi.”

„I wszystko, cokolwiek czynicie w słowie i w uczynku, wszystko czyńcie w Imieniu Pana Jezusa, dziękując przez Niego Bogu Ojcu.”

„Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jako dla Pana, a nie dla ludzi, wiedząc, że od Pana otrzymacie jako zapłatę dziedzictwo, gdyż Chrystusowi Panu służycie.”

1 List do Tymoteusza 4:15

„O to się troszcz i w tym trwaj, aby postępy twoje były widoczne dla wszystkich.”

2 List do Koryntian 8:9, 10-12

„Albowiem znacie łaskę Pana naszego Jezusa Chrystusa, że będąc bogatym, stał się dla was ubogim, abyście ubóstwem Jego ubogaceni zostali.”

„A w tej sprawie taką wam daję radę:(…) aby jak ochotne było wasze postanowienie, tak i wykonanie nastąpiło w miarę środków, jakie posiadacie. Jeśli bowiem jest ochotna wola, zasługuje ona na uznanie według tego, co ma, a nie tego, czego nie ma.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s