Chyba, że na próżno uwierzyliście – „Stali i niewzruszeni” – Dzień 2

tim-graf-229428
fot. Tim Graf

1 List do Koryntian 15:1-4

„Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którą przyjęliście i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam rozkazałem… Chyba żebyście uwierzyli na próżno. Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł – zgodnie z Pismem – za nasze grzechy, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem”

Patrząc na problemy kościoła w Koryncie i na zachowanie wiernych w tym mieście, apostoł Paweł rozumie, że powodem problemów jest to, że zapomnieli o prawdzie i mocy Ewangelii. Poddając w wątpliwość, albo umniejszając znaczenie zmartwychwstania Pańskiego, wierzący w Koryncie przestali myśleć o życiu wiecznym i konsekwencjach, jakie niesie za sobą życie bez Boga. I choć my wszyscy upadamy od czasu do czasu, to nasze nastawienie umysłu powinno być skoncentrowane na naśladowaniu Pana Jezusa.

Rozważania:

  • Co jest dla ciebie w życiu najważniejsze? Dlaczego?
  • W jaki sposób widzisz swoją wieczność (życie po śmierci)? Na czym opierasz swoje przekonania na ten temat?
  • Czy masz w swoim życiu osoby, które pomagają ci trzymać się wytyczonego kursu? Czy ty sam jesteś  taką osobą w życiu swoich przyjaciół i rodziny?

Na głębsze wody:

1 List apostoła Jana 1:1-4, 2:24-25,

„Co było od początku, co słyszeliśmy, co oczami naszymi widzieliśmy, na co patrzyliśmy i czego ręce nasze dotykały, o Słowie życia – a życie to zostało objawione, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam to życie wieczne, które było u Ojca, a nam zostało objawione – co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność  nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem Jego, Jezusem Chrystusem. A to piszemy, by radość wasza była pełna.”

„To, co słyszeliście od początku, niech pozostanie w was. Jeżeli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu. A obietnica, którą On sam nam dał, to życie wieczne.”

1 List Jana 1:16 – 17

„Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. I świat przemija wraz z pożądliwością swoją, ale kto pełni wolę Bożą, ten trwa na wieki.”

1 List apostoła Piotra 4:1

„Ponieważ więc Chrystus cierpiał w ciele, uzbrójcie się też i wy tą myślą, gdyż kto cieleśnie cierpiał, zaniechał grzechu, aby pozostały czas doczesnego życia poświęcić już nie ludzkim pożądliwościom, lecz woli Bożej.”

2 List apostoła Piotra 3:13

„Ale my oczekujemy, według obietnicy, nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość. Przeto umiłowani, oczekując tego, starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju.”

„Wy tedy umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście zwiedzeni przez błędy ludzi nieprawych, nie dali się wyprzeć z mocnego swego stanowiska.”

List Judy w.20

„Ale wy umiłowani, budujcie siebie samych w oparciu o najświętsza wiarę waszą, módlcie sie w Duchu Świętym, zachowajcie siebie samych w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ku życiu wiecznemu.”

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s