Bądźcie stali, niewzruszeni – „Stali i niewzruszeni” Dzień 1

fabrizio-verrecchia-228158

1 List do Koryntian 15:58

„…A tak, bracia moi mili, bądźcie stali, niewzruszeni, zawsze pełni zapału do pracy dla Pana, wiedząc, że trud wasz nie jest daremny w Panu.”

W tym tygodniu będziemy rozważać, co to znaczy być stałym i niewzruszony. Jakie są podstawy naszej wiary? Jakie owoce powinna przynosić nasza wiara? Steve Carter wspomniał, że ten werset jest jego przewodnim wersetem, do którego zwraca się w chwilach, kiedy rzeczy nie idą tak, jak trzeba. Ważnym jest, żeby zrozumieć, co się działo w tamtym czasie w kościele w Koryncie i dlaczego apostoł Paweł napisał do nich te słowa. Korynt tamtych czasów był miastem portowym, do którego zjeżdżało się wiele ludzi różnych wyznań, poglądów i moralnych standardów. Korynt był miastem rozwiązłości, niemoralności, trochę jak dzisiejsze Las Vegas, gdzie mówiło się: „Co się dzieje w Koryncie, zostaje w Koryncie”. Do Koryntu wielu przyjeżdżało na wieczór przyjemności i rozpusty. Kościół w Koryncie składał się z ludzi, którzy mieli wiele naleciałości z życia w tym mieście. W kościele tym było wiele rozłamów, sporów o to, kto jest ważniejszy, miała miejsce niemoralność, chrześcijanie procesowali się między sobą, poddawali w wątpliwość zmartwychwstanie Pana Jezusa w ciele.  Apostoł Paweł przypomina im wiarę, jaka została w nich zaszczepiona , trzon wiary chrześcijańskiej tkwi w boskości i zmartwychwstaniu w ciele Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Rozważania:

  • Co jest podstawą twojej wiary w Pana Jezusa?
  • W jaki sposób pogłębiasz swoje poznanie naszego Zbawcy?
  • W jaki sposób twoja wiara wyraża się w twoim życiu codziennym?

 

Na głębsze wody:

1 Koryntian 1:10

„A proszę was bracia, w imieniu Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania.”

1 Koryntian 1:18

„Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, co giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.”

1 Koryntian 4:1-2

„Tak niechaj każdy myśli o nas, jako o sługach Chrystusowych i o szafarzach tajemnic Bożych. A od szafarzy tego właśnie się wymaga, żeby każdy okazał się wierny.”

2 List do Tesaloniczan 2:15

„Przeto bracia trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się, czy to przez mowę, czy przez list nasz.”

List do Filipian 1:9

„A o to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie, abyście umieli odróżniać to, co słuszne, od tego, co niesłuszne, abyście byli czyści i bez nagany na dzień Chrystusowy, pełni owocu sprawiedliwości przez Jezusa Chrystusa, ku chwale i czci Boga.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s