Błogosławieni raczej są ci… – „On powiedział” Dzień 5/T1

madi-robson-113926
fot. Madi Robson

Ewangelia Łukasza 11:28

„Błogosławieni raczej są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i wykonują je.”

Dwóch uczniów dyskutowało na temat różnych tłumaczeń Biblii. Pierwszy z nich powiedział, że lubi tę, co używa, bo jest łatwa w czytaniu i przejrzysta w swojej grafice. Drugi powiedział, że woli inne tłumaczenie, bo jest ono bardziej poetyckie i poręczne w modlitwie. Nauczyciel usłyszał ich rozmowę i powiedział: „- Ja lubię tłumaczenie mojej mamy. Ona przełożyła Biblie na działanie. Ta Biblia jest dla mnie żywa i łatwa do zrozumienia”. O tym właśnie mówi Pan jezus w dzisiejszym wersecie.

Rozważania:

  • W jaki sposób słowa Biblii działają w twoim życiu?
  • W jaki sposób pokazujesz innym prawdy Biblijne swoim życiem?
  • Jak ci się wydaje, czy ludzie, których napotykasz na swojej drodze życia, widzą w tobie ucznia Jezusa? Dlaczego tak lub nie?
  • W jaki sposób możesz w tym tygodniu zaprezentować innym prawdę Słowa Bożego?

„To, co zacząłem czytać, muszę zakończyć działaniem.” – Henry David Thoreau

Na głębsze wody:

List Jakuba 2:14-18, 26

„Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków.”

„Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.”

1 List Piotra

„Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z ginącego nasienia, ale z niezniszczalnego, dzięki słowu Boga, które jest żywe i trwa. Każde bowiem ciało jak trawa, a cała jego chwała jak kwiat trawy: trawa uschła, a kwiat jej opadł, słowo zaś Pana trwa na wieki. Właśnie to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.”

List Jakuba 1:22-27

„Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo.
Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw. Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s