Nowa moc – Dzień 3

 

elektryka-skandynawia-energia

Ewangelia Jana 14:15–21

 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.”

Dzieje Apostolskie1:8

 „(…)ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».”

List do Efezjan 1:15–21

„Przeto i ja, usłyszawszy o waszej wierze w Pana Jezusa i o miłości względem wszystkich świętych, nie zaprzestaję dziękczynienia, wspominając was w moich modlitwach. [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia* w głębszym poznaniu Jego samego. [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących – na podstawie działania Jego potęgi i siły. Wykazał On je,
gdy wskrzesił Go z martwych
i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,
ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem,
i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym
nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym.” 

One of the most profound mysteries of new life in Christ is the promise and reality that God Himself, in the person of the Holy Spirit, would come to live inside our own spirits. The words written by John, a dear friend of Jesus, must have sounded “otherly” to the people of his day, as they do to us now. The Spirit of truth (the Holy Spirit) living in me? And according to John, the Father promises His Spirit will be in us because He loves us. He loves you.

Jedną z największych tajemnic nowego życia w Chrystusie jest obietnica i rzeczywistość tego, że sam Bóg, w osobie Ducha Świętego, zamieszkuje teraz w nas. Słowa Jana, ukochanego ucznia Jezusa, musiały brzmieć jak nie z tego świata, tak wtedy jak i dzisiaj. Duch prawdy (Święty Duch) żyje we mnie? Według tego, co Jan napisał, Ojciec obiecuje nam Swojego Ducha dlatego, że nas kocha. On kocha ciebie.

Czytając te trzy fragmenty zaczyna być dla nas oczywiste to, że aby żyć tym nowym życiem, będziemy potrzebowali mocy Ducha Świętego. Ta moc jest potrzebna, by kochać drugiego człowieka tak, jak Jezus kochał, by nie grzeszyć, by w posłuszeństwie wypełniać wolę Bożą, by być wiernym naśladowcą i uczniem Pana Jezusa. Ta sama moc, która wzbudziła Pana Jezusa z martwych jest też dostępna i dla nas.

Rozważania:

 

  • Co w powyższych fragmentach porusza nas najbardziej? Co trudno jest nam zrozumieć?
  • W jaki sposób doświadczyłeś już w swoim życiu mocy Ducha Świętego? W jakich aspektach dnia codziennego potrzebujesz mocy Ducha Świętego? Jak chciałbyś, by Jego moc manifestował się w życiu osób ci bliskich?

(Zachęcam do prowadzenia notatnika i zapisywania odpowiedzi na podane pytania, a także notowania przemyśleń ze Słowa Bożego.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s