Modlitwa o kościół – Dzień 7

0b993a93073bb4d78d986a2f98acee85

Nasz pastor, Bill Hybels, poprzez lata powtarzał, że lokalny kościół jest nadzieją dla świata. Jeśli tylko naśladowcy Chrystusa zjednoczą się w okazywaniu miłości Bożej, niosąc Dobrą Nowinę Ewangelii, usługując potrzebującym, niosąc sprawiedliwość i pokój, czyniąc drugich uczniami, to staną się siłą nie do pokonania w tym świecie. Ale kościół może się wplątać w rzeczy tego świata: podziały, cynizm i lęk, które znaczą nasze dzisiejsze społeczeństwo. Nasze kościoły mogą stać sie samotnymi wyspami, niechętnie otwierającymi sie na innych, zamiast być tym, który wnosi światło w ciemności dzisiejszego świata. Niedługo przed ukrzyżowaniem Pan Jezus modli się o kościół tymi słowami:

„A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie; Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś. I dałem im tę chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jesteśmy jedno. Ja w nich, a ty we mnie, aby byli doskonali w jedno, żeby świat poznał, że ty mnie posłałeś i że umiłowałeś ich, jak i mnie umiłowałeś. 

Ojcze, chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną tam, gdzie ja jestem, aby oglądali moją chwałę, którą mi dałeś, ponieważ umiłowałeś mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy, świat ciebie nie poznał, ale ja cię poznałem i oni poznali, że ty mnie posłałeś.  Objawiłem im twoje imię i jeszcze objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich i ja w nich.”

Przez następne parę minut pomódl się o kościół – ciało Chrystusa na całym świecie. Przyłącz się do modlitwy Pana Jezusa, aby kościół był zjednoczony i wypełniał misję głoszenia i demonstrowania Bożej miłości. Co powoduje podziały między naszymi kościołami? Pomódl się o pojednanie i rozwiązanie tych podziałów. Módl się, by kościół niósł światło tym, co zgubieni, tym co szukają, miejscem, które z otwartymi ramionami wita zbłąkanych i zaprasza do poznania Pana Jezusa. A teraz pomódl się o swój lokalny kościół i o jego potrzeby. Poproś Boga, by otworzył ci oczy i pokazał, jaką rolę powinieneś spełniać w rozwoju swojego kościoła

„Przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s