Modlitwa za poszukujących – Dzień 6

Processed with VSCOcam with p5 preset
Processed with VSCOcam with p5 preset

Po całym świecie ludzie ciągle szukają Boga, niezależnie od tego, gdzie mieszkają i jaki mają stan konta. Są tacy, którzy aktywnie to robią: zadając pytania, chodząc do kościoła, może nawet czytając Biblię. Inni próbują wypełnić tę pustkę i pragnienie życia, rzeczami tego świata, nałogami i pożądliwościami ciała. Zdarza się, że ci którzy znają odpowiedź i przyjęli Chrystusa, z pogardą teraz odwracają wzrok od tych, którzy ciągle są zbłąkani.

Na pytania faryzeuszy i nauczycieli żydowskich, dlaczego zwracał się i przebywał z grzesznikami, celnikami, a nawet jadał z nimi, Pan Jezus odpowiedział:

„«Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. 
Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”. Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych3 z jednego grzesznika, który się nawraca». ” (Ewangelia Łukasza 15:4-10)

Bóg poszukuje tych, którzy w swym zagubieniu pogrążyli się w grzechu, nawet tych, co myślą, że Go nie potrzebują. Powołani na ambasadorów Chrystusa, powinniśmy szukać i wyciągać rekę do tych,którzy są zagubieni.

Przez następne parę minut pomódl się w intencji  zagubionych w tym świecie. W szczególny sposób pomódl się o członków swojej rodziny, swoich przyjaciół i ich rodziny. Jak mógłbyś wskazać im drogę do Boga? W jaki sposób opowiedzieć o Jego miłości i dobroci, i że czeka na nich z otwartymi ramionami? Módl się, by z każdym dniem i z każdym krokiem zbliżali się do poznania Prawdy.

„Bądź królestwo Twoje, bądź wola Twoja , jako w niebie, tak i na ziemi.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s