Modlitwa o uchodźców – Dzień 4

9b10a8170e5bfe2ad08b239687d6ab09
Dzieci Burmy w obozie uchodźców w Tajlandii szukają jedzenia na wysypisku śmieci.

Według statystyk urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw uchodźcow, w wyniku wojen i prześladowań, około 65.3 milionów uchodźców jest rozrzuconych po całym świecie. Połowa z tej liczby to dzieci.  Biblia jasno określa Boże podejścice do uchodźców i przechodniów. Oto słowa Mojżesz w tej sprawie:

„Dokonajcie więc obrzezania waszego serca, nie bądźcie nadal [ludem] o twardym karku, albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i straszliwym, który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków. On wymierza sprawiedliwość sierotom i wdowom, miłuje cudzoziemca, udzielając mu chleba i odzienia. Wy także miłujcie cudzoziemca, boście sami byli cudzoziemcami w ziemi egipskiej.” (Księga Powtórzonego Prawa 10:16-19)

Pomyśl o swoim domu, o wszystkim tym, co sprawia, że czujesz sie bezpiecznie. Tak wielu ludzi na świecie nie ma nawet szansy doznać tego w sym życiu. Uchodźca musi przemieszczać się z miejsca na miejsce, mieszkając w namiotach, których przeznaczenie jest przecież tylko tymczasowe. Bez bierzącej wody, bez sytemy kanalizacyjnego, bez bezpieczeństwa zamkniętych dzrzwi i bez komfortu intymności i wolności. Życie w wiecznej niepewności i strachu.

Pomyśl teraz o tych, którzy dzisiaj nie zasną we własnym domu, na własnym łóżku, bezpiecznie za zamkniętymi drzwiami. Żyjący marzeniami o własnym miejscu, bezpieczeństwie i nadziei na przyszłość – jeśli nawet nie dla samych siebie to dla ich dzieci. Niepewni, czy kiedykolwiek będą mogli powrócić na rodzinne ziemie, ogarnąć groby rodziców i przodków, pokazac dzieciom piękno i kulturę swojego narodu.

Poproś Boga w modlitwie o błogosławieństwo i opiekę nad nimi, a także, by wskazal ci, w jaki sposób możesz ty sam okazać im miłość i pomoc.

„Bądź królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s