Modlitwa za przywódców – Dzień 2

photo-1453945619913-79ec89a82c51

Liderzy kościelni, rządowi, liderzy biznesu, szkolnictwa i liderzy miejscowych społeczności, potrzebują mądrości, poznania, kreatywności i pokory, by poprawnie prowadzić ludzi w tym skomplikowanym i niespokojnym świecie. Wszyscy umiemy ich krytykować, wymagająć wyższych standartów, ale oni potrzebują także naszych modlitw. Autor listu do Hebrajczyków, napisał te słowa odnośnie liderów wczesnych kościołów:

„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.
Módlcie się za nas, jesteśmy bowiem przekonani, że mamy czyste sumienie, starając się we wszystkim dobrze postępować. Jeszcze goręcej was proszę o spowodowanie tego, bym co rychlej został wam przywrócony.” (Hebrajczyków 13:17-19)

Wielu z naszych liderów zajmując wysokie pozycje, zmaga się z różnorodnym stresem, próbując sprostać stawianym przed nimi wymaganiom. Wszyscy oni są niedoskonałymi ludźmi, podatnymi na pokusy i upadki, i tak jak my, często zawodzą tych, którzy na nich liczą. Ale wszyscy oni – ci dobrzy i ci źli liderzy- są stworzeni na podobienstwo Boże, ukochani przez Niego tak mocno, że posłał Bóg Syna swego, by mogli mieć życie wieczne.

Przez następnych kilka minut pomódl sie o liderów w twoim życiu osobistym i zawodowym. Czego potrzebują, by prowadzić nas w prawości serca? Co może pomóc im w wypełnianiu ich powołania i urzędu? W jaki sposób możemy wskazać im na Boga, kim On jest i co ma dla Niego największa wartość? W modlitwie poproś Boga, by wskazał ci , jak możesz byc światłem i błogosławieństwem.

Zakończ swoją modlitwę słowami Pana Jezusa:

„Przyjdź królestwo Twoje, Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s