Modlitwa o pokój -Dzień 1

The Student of Gunkanjima

Wojna. Przemoc zbrojna. Konflikty. Wyzwiska. Mowa pełna nienawiści. To opis wydarzeń naszych czasów, politycznych dysput w naszym społeczeństwie i w naszych domach. Niestety, bardzo często nawet my, chrześcijanie, dajemy się wciągać w te dyskusje, pozwalając by motywowany strachem i gniewem osąd zasłonił wizję łaski, łagodności i pokory. Apostoł Paweł pisząc do Kolosan, przypomina im, że należąc teraz do Chrystusa, nasze życia są teraz wraz z Nim ukryte w Bogu. A ponieważ są teraz ukochanymi wybrańcami Bożymi, przeznaczonymi do świętości, to powinni:

 „ Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! Na to zaś wszystko [przyobleczcie] miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni! Słowo Chrystusa niech w was przebywa z [całym swym] bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko [czyńcie] w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.”

Przez następnych kilka minut pomódl się o pokój: w naszym świecie, w naszym kraju i w naszych rodzinach. Co możemy zrobić, jakie podjąć działania, by ten pokój był trwały? Przez jakie przemiany powinno zajść w naszych  sercach  i umysłach? Pomódl się, by te zmiany zaszły. Poproś Boga, by wskazał ci, gdzie i w jaki sposób możesz nośnikiem pokoju.

Zakończ swoją modlitwę tymi prostymi słowami, które Pan Jezus nam pozostawił:

„Przyjdź królestwo Twoje, Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi !!!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s