Ostatnie słowa -Dzień 75

 

Pannonnique

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4:9-22
” Pospiesz się, by przybyć do mnie szybko. Demas bowiem mię opuścił umiłowawszy ten świat i podążył do Tesaloniki, Krescens do Galacji, Tytus do Dalmacji. Łukasz sam jest ze mną. Weź Marka i przyprowadź ze sobą; jest mi bowiem przydatny do posługiwania. Tychika zaś posłałem do Efezu. Opończę, którą pozostawiłem w Troadzie u Karpa, przynieś idąc po drodze, a także księgi, zwłaszcza pergaminy. Aleksander*, brązownik, wyrządził mi wiele zła: odda mu Pan według jego uczynków. I ty się go strzeż, albowiem sprzeciwiał się bardzo naszym słowom. W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie [Ewangelii] i żeby wszystkie narody [je] posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa. Wyrwie mię Pan od wszelkiego złego czynu i wybawi mię, przyjmując do swego królestwa niebieskiego; Jemu chwała na wieki wieków! Amen.
Końcowe pozdrowienia

Pozdrów Pryskę i Akwilę oraz dom Onezyfora! Erast pozostał w Koryncie, a Trofima pozostawiłem w Milecie chorego. Pospiesz się, by przybyć przed zimą. Pozdrawiają cię Eubulos i Pudens, i Linus, i Klaudia, i wszyscy bracia. Pan Jezus z duchem twoim!
Łaska z wami! Amen. „

Ostatnie słowa Pawła do Tymoteusza i do wszystkich tych, którzy będą czytać te słowa poprzez wieki, były: „Pan Jezus z duchem twoim! Łaska z wami! „. Dla apostoła Pawła najważniejszą rzeczą w życiu każdego chrześcijanina jest obecność i rządy Pana Jezusa w naszych sercach i w życiu, i nasze zrozumienie pełni Jego odkupieńczej łaski. Uchwyciwszy się tych prawd, z odwagą i wytrwałością, znosząc wszelkie cierpienie, pełni nadziei i wiary po ostatni dzień naszego życia możemy głosić Dobrą Nowinę o Królestwie.

Rozważania

  • W jakich sytuacjach i okolicznościach zdarza ci się zapomnieć o obecności Pana Jezusa i Jego łasce? Dlaczego tak się dzieje? Jakie duchowe rutyny dnia codziennego mogą ci pomóc w pokonaniu tego problemu?
  • Jakie ostatnie słowa chciałbyś pozostawić po sobie dla swoich bliskich? O czym chciałbyś, by zawsze pamiętali, gdy ciebie już tu nie będzie?
  • Biorąc pod uwagę całą serię rozważań z listu apostoła Pawła do Tymoteusza, pomyśl o dwóch, lub trzech prawdach, które Bóg ci objawił w tym czasie. Jakie zachowania i cechy charakteru uległy przemianie w twoim życiu pod wpływem tych prawd i rozważań?

Werset do zapamiętania
” Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla Królestwa swego niebiańskiego; Jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen. „ (2 Tym 4:18)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s