Natomiast Pan stanął przy mnie – Dzień 73

support

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4:9-22
” Pospiesz się, by przybyć do mnie szybko. Demas bowiem mię opuścił umiłowawszy ten świat i podążył do Tesaloniki, Krescens do Galacji, Tytus do Dalmacji. Łukasz sam jest ze mną. Weź Marka i przyprowadź ze sobą; jest mi bowiem przydatny do posługiwania. Tychika zaś posłałem do Efezu. Opończę, którą pozostawiłem w Troadzie u Karpa, przynieś idąc po drodze, a także księgi, zwłaszcza pergaminy. Aleksander*, brązownik, wyrządził mi wiele zła: odda mu Pan według jego uczynków. I ty się go strzeż, albowiem sprzeciwiał się bardzo naszym słowom. W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie [Ewangelii] i żeby wszystkie narody [je] posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa. Wyrwie mię Pan od wszelkiego złego czynu i wybawi mię, przyjmując do swego królestwa niebieskiego; Jemu chwała na wieki wieków! Amen.
Końcowe pozdrowienia

Pozdrów Pryskę i Akwilę oraz dom Onezyfora! Erast pozostał w Koryncie, a Trofima pozostawiłem w Milecie chorego. Pospiesz się, by przybyć przed zimą. Pozdrawiają cię Eubulos i Pudens, i Linus, i Klaudia, i wszyscy bracia. Pan Jezus z duchem twoim!
Łaska z wami! Amen. „

Wielu z nas wyobraża sobie, że Bóg jest gdzieś wysoko w niebie, z daleka od naszego fizycznego świata. Ale Bóg jest bliżej, niż nam się to wydaje. Duch Święty, który przebywa między nami, Pan Jezus, który mieszka w nas – Bóg jest obecny w szczególny sposób, kiedy zbieramy sie razem w Jego imieniu. Paweł opisuje tutaj, jak w momencie, kiedy wszyscy go opuścili, sam Pan Jezus stanął przy nim i wzmocnił go w czasie głoszenia Ewangelii. W jaki sposób świadomość tego, że Pan Jezus stoi przy nas, kiedy jestesmy osłabieni i w czasie, kiedy głosimy Jego Ewangelię, może zmienić nasze podejście do głoszenia Dobrej Nowiny?

Rozważania

  • Czy pamiętasz sytuację, kiedy odczułeś, że sam Pan Jezus jest przy tobie? Kiedy i w jakich okolicznościach to się stało?
  • Czy na myśl, że Pan Jezus stoi przy tobie, odczuwasz jakiś opór, lub niepewność? Dlaczego?
  • W jakich sytuacjach chciałbyś odczuć obecność Pana Jezusa i doznać Jego pocieszenia i wzmocnienia? Pomódl się i poproś, by Pan Jezus dał ci odczuć swą obecność w chwilach potrzeby.

Werset do zapamiętania
” Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla Królestwa swego niebiańskiego; Jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen. „ (2 Tym 4:18)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s