Strzeż się – Dzień 71

thL1JL8EFN

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4:9-22
” Pospiesz się, by przybyć do mnie szybko. Demas bowiem mię opuścił umiłowawszy ten świat i podążył do Tesaloniki, Krescens do Galacji, Tytus do Dalmacji. Łukasz sam jest ze mną. Weź Marka i przyprowadź ze sobą; jest mi bowiem przydatny do posługiwania. Tychika zaś posłałem do Efezu. Opończę, którą pozostawiłem w Troadzie u Karpa, przynieś idąc po drodze, a także księgi, zwłaszcza pergaminy. Aleksander*, brązownik, wyrządził mi wiele zła: odda mu Pan według jego uczynków. I ty się go strzeż, albowiem sprzeciwiał się bardzo naszym słowom. W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie [Ewangelii] i żeby wszystkie narody [je] posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa. Wyrwie mię Pan od wszelkiego złego czynu i wybawi mię, przyjmując do swego królestwa niebieskiego; Jemu chwała na wieki wieków! Amen.
Końcowe pozdrowienia

Pozdrów Pryskę i Akwilę oraz dom Onezyfora! Erast pozostał w Koryncie, a Trofima pozostawiłem w Milecie chorego. Pospiesz się, by przybyć przed zimą. Pozdrawiają cię Eubulos i Pudens, i Linus, i Klaudia, i wszyscy bracia. Pan Jezus z duchem twoim!
Łaska z wami! Amen. „

Tą są ostatnie słowa Pawła  do Tymoteusza. Paweł wiedział, że jego życie dobiega końca i choć wielu przyjaciół i współpracowników opuściło go, to jednak on sam pozostał wierny i pełen nadziei. Zostawiając ostatnie polecenia, Paweł ostrzega Tymoteusza przed Aleksandrem, który zadał dużo szkody głoszeniu Ewangelii Chrystusa. Nie wiemy dokładnie co się stało, ale słowa Pawła nakazują nam nie tylko strzec własnej wiary, ale także chronić przekaz Ewangelii Pana Jezusa.

Rozważania

  • Jak ci się wydaje, które z naszych zachowań i wypowiedzi, przynoszą szkodę głoszeniu Ewangelii? Jakie akcje i zachowania dzisiejszego kościoła są przeszkodą w głoszeniu Ewangelii? Dlaczego?
  • Z modlitwą poproś Boga, by pokazał ci, przed kim z twojego otoczenia powinieneś mieć się na baczności? Kogo mógłbyś poprosić o pomoc w zaadresowaniu tej kwestii w poprawny sposób?
  • Zastanów się, kto w twoim otoczeniu jest w niebezpieczeństwie duchowego i emocjonalnego ataku, i potrzebuje modlitwy i pomocy. Zobowiąż się, że będziesz modlił się o tę osobę przez jakiś czas i bądź wyczulony na to, do czego zachęca cię Bóg w tej sprawie.

Werset do zapamiętania
” Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla Królestwa swego niebiańskiego; Jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen. „ (2 Tym 4:18)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s