Dobry finisz – Dzień 68

286266-meta

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4:1-8
„Gdy Chrystus Jezus powróci w chwale, aby ustanowić swoje królestwo, wtedy będzie sądził wszystkich ludzi – zarówno żywych, jak i umarłych. Stojąc przed obliczem Boga i Chrystusa, proszę cię więc: Głoś słowo Boże i bądź gotowy w każdej sytuacji – bez względu na okoliczności. Ostrzegaj ludzi, zwracaj im uwagę na ich grzechy, ale również podnoś ich na duchu, okazując im cierpliwość i nauczając ich. Przyjdzie bowiem czas, że ludzie nie będą chcieli słuchać zdrowej nauki, ale według swoich własnych upodobań będą dobierać sobie nauczycieli, którzy powiedzą im to, co chcą usłyszeć. Przestaną słuchać prawdy, ale będą skłonni wierzyć w różne niedorzeczne historie. Bądź więc ostrożny i wytrwale znoś cierpienia. Pamiętaj też o powierzonym ci zadaniu głoszenia dobrej nowiny i wywiąż się z tego, czego się podjąłeś.
Mówię o tym, bo nadchodzi dla mnie czas złożenia ofiary Bogu i zbliża się chwila mojego odejścia. Dobrze walczyłem dla Pana. Ukończyłem bieg i zachowałem wiarę. Teraz zaś w niebie czeka na mnie wieniec, który Pan – sprawiedliwy Sędzia – wręczy mi w dniu swojego przyjścia. Zresztą nie tylko ja otrzymam tę nagrodę, ale wszyscy, którzy z utęsknieniem czekają na Jego powrót.”

W tym fragmencie czytamy, w jaki sposób apostoł Paweł rozumiał naśladowanie Pana Jezusa w wymiarze całego życia. Dla Pawła decyzja pójścia za Panem Jezusem nie jest jednorazowym wyznaniem wiary. Paweł porównuje życie chrześcijanina do walki, do biegu w zawodach, do zobowiązania i decyzji mającej wpływ na całe nasze codzienne życie. Czasami jesteśmy zaskoczeni trudnościami, zwątpieniami, problemami i próbami, przez które przechodzimy, ale Paweł pisze, że one są częścią naszej drogi życia. Poprzez nie Bóg nas kształtuje i formuje. Do nas należy być wiernym Bogu i z Jego pomocą i prowadzeniem, walczyć z przeciwnościami życia.

Rozważania

  • Co dotychczas było twoim największym wyzwaniem wiary? W jaki sposób pomogło ci to zrozumieć samego siebie i głębiej poznać Boga?
  • Czytając ponownie dzisiejszy fragment Słowa, poproś Boga, by pogłębił twoje zrozumienie Jego natury, a także objawił ci prawdę o tobie samym. Spisz w swoim notesie to, co usłyszałeś dzisiaj od Boga.
  • Jakie zwątpienia, problemy i trudności najczęściej odciągają cię od Bożej drogi? Kto w twoim życiu, jakie zwyczaje i nawyki,  pomagają ci stać wiernie przy Bogu?

Werset do zapamiętania
„Gdy Chrystus Jezus powróci w chwale, aby ustanowić swoje królestwo, wtedy będzie sądził wszystkich ludzi – zarówno żywych, jak i umarłych. Stojąc przed obliczem Boga i Chrystusa, proszę cię więc: Głoś słowo Boże i bądź gotowy w każdej sytuacji – bez względu na okoliczności. Ostrzegaj ludzi, zwracaj im uwagę na ich grzechy, ale również podnoś ich na duchu, okazując im cierpliwość i nauczając ich.” (2 Tym 4:1-2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s