Co ucho łechce – Dzień 66

be-hearty-in-approbation-and-lavish-in-praise
2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4:1-8
„Gdy Chrystus Jezus powróci w chwale, aby ustanowić swoje królestwo, wtedy będzie sądził wszystkich ludzi – zarówno żywych, jak i umarłych. Stojąc przed obliczem Boga i Chrystusa, proszę cię więc: Głoś słowo Boże i bądź gotowy w każdej sytuacji – bez względu na okoliczności. Ostrzegaj ludzi, zwracaj im uwagę na ich grzechy, ale również podnoś ich na duchu, okazując im cierpliwość i nauczając ich. Przyjdzie bowiem czas, że ludzie nie będą chcieli słuchać zdrowej nauki, ale według swoich własnych upodobań będą dobierać sobie nauczycieli, którzy powiedzą im to, co chcą usłyszeć. Przestaną słuchać prawdy, ale będą skłonni wierzyć w różne niedorzeczne historie. Bądź więc ostrożny i wytrwale znoś cierpienia. Pamiętaj też o powierzonym ci zadaniu głoszenia dobrej nowiny i wywiąż się z tego, czego się podjąłeś.
Mówię o tym, bo moje życie jest już wylane, jak ofiara płynna dla Boga i zbliża się chwila mojego odejścia. Dobrze walczyłem dla Pana. Ukończyłem bieg i zachowałem wiarę. Teraz zaś w niebie czeka na mnie wieniec, który Pan – sprawiedliwy Sędzia – wręczy mi w dniu swojego przyjścia. Zresztą nie tylko ja otrzymam tę nagrodę, ale wszyscy, którzy z utęsknieniem czekają na Jego powrót.”
Co tak naprawdę pragniemy usłyszeć od naszych liderów, pastorów i nauczycieli? ” Jesteście świetni takimi, jakimi jesteście! Nie musicie już nic zmieniać! Byle tak dalej!” ? Choć prawdą jest, że Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, zaprasza każdego do relacji ze sobą, jest pełen łaski i miłosierdzia dla każdego z nas, niezależnie od tego, w jakim momencie życia się znajdujemy, to prawdą też jest to, że pragnie On nas kształtować i zmieniać na swoje podobieństwo, na ludzi, którzy są pełni miłości i przebaczenia dla innych. Bóg pragnie zaleczyć każdą naszą ranę. Bóg dał nam wolną wolę tak, że możemy wybrać czy przyjąć, czy też odrzucić Jego zaproszenie. Ale jedyną drogą do pełnego uzdrowienia naszego życia jest pełne poddanie się Jego woli, wsłuchanie się w Jego głos, przyjęcie prawdy o samym sobie i tym, co w nas potrzebuje zmiany. Szczerość w przyznaniu sie do własnych błędów, przewrotności i kłamstw wobec siebie samych i drugich ludzi. Bóg posługuje się w tym celu całym ciałem Chrystusa, każdy z nas ma jakąś rolę do odegrania w życiu naszych braci i sióstr w Chrystusie. Tylko wtedy możemy spodziewać się pełnej transformacji naszego życia.
Rozważania
  • Przypomnij sobie taki moment w życiu, kiedy zetknąłeś się z prawdą o samym sobie, której tak naprawdę nie chciałeś widzieć. W jaki sposób to się stało? Jakie to było uczucie? W jaki sposób na to zareagowałeś?
  • Jakie nawyki, lub zachowania Bóg zmienił w tobie od kiedy stałeś sie naśladowcą Jezusa? Podziękuj Bogu teraz za tą przemianę.  Pomyśł o jednej, lub dwóch rzeczach(cechy charakteru, lub nawyki), które pragniesz, by Bóg zmienił w twoim życiu?
  • Myśląc o ludziach, którzy pragną tylko poklasku i akceptacji ich zachowania, jakie osoby przychodzą ci na myśl? Poproś Boga, by pokazał ci, w jaki sposób możesz przekazać im prawdę.

Werset do zapamiętania

„Gdy Chrystus Jezus powróci w chwale, aby ustanowić swoje królestwo, wtedy będzie sądził wszystkich ludzi – zarówno żywych, jak i umarłych. Stojąc przed obliczem Boga i Chrystusa, proszę cię więc: Głoś słowo Boże i bądź gotowy w każdej sytuacji – bez względu na okoliczności. Ostrzegaj ludzi, zwracaj im uwagę na ich grzechy, ale również podnoś ich na duchu, okazując im cierpliwość i nauczając ich.” (2 Tym 4:1-2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s