Nadzieja, którą macie – Dzień 65

photo-1429159823131-17baa71b62a7

1 List Apostoła Piotra 3:15-16

„(…) ale z całego serca oddawajcie chwałę Chrystusowi, naszemu Panu. Gdy inni będą was pytać o źródło waszej nadziei, bądźcie gotowi, aby dać im odpowiedź. 16Czyńcie to jednak łagodnie, z szacunkiem i bez złych intencji. W ten sposób zawstydzicie bowiem tych, którzy oczerniają was z powodu waszej wierności Chrystusowi.”

W dzisiejszych czasach trudno jest o nadzieję. Jedyną nadzieją dla nas jest Jezus Chrystus – zrozumienie tego, że On króluje teraz i na wieki, i że w swej mocy jednego dnia wszystko uczyni nowym. Ludzie widziąc naszą nadzieję będą ciekawi, w jaki sposób w tych okropnych czasach znaleźliźmy nadzieję i nie poddajemy się desperacji.  I jak zaczną nas o to pytać, apostoł Paweł mówi, że powinniśmy być przygotowani do wytłumaczenia naszej wiary z łagodnością, wyrozumieniem i z szacunkiem.

Rozważania

  • Pomyśl o swoich słowach, jakich przez ostatnie parę tygodni używałeś pisząc na mediach internetowych. Co one przekazuję: nadzieję, desperację, złość, gniew, lęk? Jak myślisz, jak inni je postrzegali? Kogo mógłbyś poprosić o obiektywną ocenę?
  • Kto w twoim otoczeniu jest tym, który podnosi cię na duchu i dodaje  nadziei w tych trudnych czasach? W jaki sposób to robią?
  • Gdyby ktoś zapytał cię o twoją nadzieję, skąd ją czerpiesz w tych ciężkich czasach, jakbyś na to odpowiedział?

Werset do zapamiętania

„Gdy Chrystus Jezus powróci w chwale, aby ustanowić swoje królestwo, wtedy będzie sądził wszystkich ludzi – zarówno żywych, jak i umarłych. Stojąc przed obliczem Boga i Chrystusa, proszę cię więc: Głoś słowo Boże i bądź gotowy w każdej sytuacji – bez względu na okoliczności. Ostrzegaj ludzi, zwracaj im uwagę na ich grzechy, ale również podnoś ich na duchu, okazując im cierpliwość i nauczając ich.” (2 Tym 4:1-2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s