Bądź gotowy – Dzień 64

photo-1468645547353-56d325bb57ff

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 4:1-8

 „Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli.  Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie! 
Albowiem krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego. „

W ostatnich słowach swojego listu do Tymoteusza apostoł Paweł kładzie nacisk na wytrwałość w wierze i w głoszeniu Ewangelii Jezusa Chrystusa. Nie możemy poddawać się naszym chwilowym emocjom i słabościom, ale nieustannie dzielić się dobrą nowiną i tym, jaki ona ma wpływ na naszą wieczność i na teraźniejsze życie. Paweł tłumaczy również Tymoteuszowi, że to, w jaki sposób przekazujemy prawdę, słowo napomnienia i zachęty, jest bardzo ważne. Jeśli czynimy to agresywnie, bezmyślnie osądzając drugich, to wyrządzi to więcej krzywdy niż przyniesie dobrych rezultatów.

Rozważania

  • Czy pamiętasz moment, kiedy zostałeś przez kogoś napomniany za coś, co zrobiłeś, lub powiedziałeś? W jaki sposób zostało ci to przekazane, jakim tonem głosu i w jakich słowach? Co wyniosłeś z tej konfrontacji?
  • Jak myślisz, co oznaczają słowa, by w każdej chwili być gotowym głosić Ewangelię ? (tzn. głosić, że Jezus jest Panem) W jaki sposób ty sam możesz być gotowy, by w każdej chwili głosić dobrą nowinę o Chrustusie?
  • Poproś Boga, by wskazał ci , jak możesz rozwijać swoją cierpliwość i troskę w pouczaniu i napominaniu drugich. Poproś, by pokazał ci On, jak z odwagą i bez lęku, ale w łagodności ducha wskazywać na prawdę i nieść pocieszenie.

Werset do zapamiętania

„Gdy Chrystus Jezus powróci w chwale, aby ustanowić swoje królestwo, wtedy będzie sądził wszystkich ludzi – zarówno żywych, jak i umarłych. Stojąc przed obliczem Boga i Chrystusa, proszę cię więc: Głoś słowo Boże i bądź gotowy w każdej sytuacji – bez względu na okoliczności. Ostrzegaj ludzi, zwracaj im uwagę na ich grzechy, ale również podnoś ich na duchu, okazując im cierpliwość i nauczając ich.” (2 Tym 4:1-2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s