Wyposażony do czynienia dobra – Dzień 61

photo-1443140570159-279cf334cf24

 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 3:10-17

„A ty poszedłeś za moją nauką, sposobem życia, celem, wiarą, wyrozumiałością, miłością i wytrwałością. Za prześladowaniami i cierpieniami, co mi się wydarzyły w Antiochii, w Ikonium oraz w Listrze; które to prześladowania wytrzymałem i ze wszystkich mnie Pan wyciągnął. Ale będą też prześladowani wszyscy, co chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie. Zaś ludzie niegodziwi i czarownicy posuną się naprzód, do jeszcze gorszego, zwodząc oraz będąc zwiedzeni. Ale ty trwaj w tych rzeczach, których się nauczyłeś oraz zostałeś przekonany, wiedząc, od kogo się nauczyłeś. Bo od dzieciństwa znasz Pisma Święte, mogące cię uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, tą w Chrystusie Jezusie. Całe Pismo natchnione jest przez Boga oraz pomocne do nauki, do dowodu, do rewizji, do wychowania dzieci w sprawiedliwości; aby człowiek Boga był przygotowany i wyposażony do każdego szlachetnego działania.”

Poprzez Biblie, Jego Słow, Bóg pokazuje nam kim jest i jak bardzo nas kocha. Właśnie w Piśmie Świętym objawił swojego Syna, naszego Zbawcę Jezusa Chrystusa. Poprzez Biblię Bóg nas napomina, poucza i prowadzi. Ale także poprzez Biblię kształtuje i wyposaża nas do dobrych uczynków, jakie dla nas przygotował. Słowo Boże uczy nas miłości i pomaga kochać ludzi, których stawia na naszej drodze, wskazuje na niesprawiedliwość i pobudza by nieść pomoc uciśnionym, by kochać wroga, karmić głodnych, pomagać zranionym i zagubionym, nieść miłosierdzie i przebaczenie nawet najgorszym przestępcom. Dzieje się tak nie dlatego, że bardzo staramy się wypełniac literę Słowa, ale dlatego, że ma Ono niezwykła moc przemiany. Zapadając głęboko w serce, kształtuje nasz umysł, zmienia nasze myslenie i sposób widzenia świata i ludzi. Wzbudza w nas pragnienie miłości nie tylko do Boga, ale i do innych ludzi. 

 

Rozważania 

  • Które z wyżej wymienionych dobrych uczynków jest ci najtrudniej wypełniać? Dlaczego? Co, z pomocą Ducha Świętego, musisz zmienić w swoim życiu, byś nie miał więcej z tym problemu?
  • W ciszy zastanów sie jakie przeszkody, niepokoje, lęki i rozgoryczenia stoi na twojej drodze do wykonywania dobrych uczynków, które Bóg dla ciebie przygotował? Do czego pobudza cię Duch Święty w tym rozważaniu?

Werset do zapamiętania

Ale ty trwaj w tych rzeczach, których się nauczyłeś oraz zostałeś przekonany, wiedząc, od kogo się nauczyłeś. Bo od dzieciństwa znasz Pisma Święte, mogące cię uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, tą w Chrystusie Jezusie.” (2 Tym 3:14-15)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s