Życie w Jego Imieniu -Dzień 60

questions-and-doubts

Ewangelia Jana 20:24-31

„Zaś Tomasz, jeden z dwunastu, zwany Didymos, nie był z nimi gdy przyszedł Jezus.
A inni uczniowie mu mówili: Widzieliśmy Pana. Ale im powiedział: Jeśli nie ujrzę na jego rękach znaku gwoździ, nie włożę mego palca do odcisku gwoździ oraz nie włożę mojej ręki do jego boku nie uwierzę.
Zaś po ośmiu dniach jego uczniowie znowu byli wewnątrz, a wśród nich Tomasz. I gdy drzwi zostały zamknięte, przychodzi Jezus, stanął na środku i powiedział: Pokój wam.
Potem mówi Tomaszowi: Skieruj tutaj twój palec, zobacz moje ręce; skieruj twoją rękę i włóż do mojego boku, i nie bądź niewierny lecz wierzący.
Odpowiedział Tomasz i mu rzekł: Pan mój i Bóg mój.
Mówi mu Jezus: Uwierzyłeś, bo mnie ujrzałeś? Bogaci, którzy nie zobaczyli a uwierzyli.
Potem Jezus sprawił wiele innych znaków wobec swych uczniów, które nie są opisane w tej księdze.
Zaś to zostało opisane, abyście uwierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, oraz abyście wierząc, mieli życie w Jego Imieniu.”

 

Jeśli kiedykolwiek masz poczucie wstydu, że zmagasz się ze zwątpieniem, to przeczytaj sobie historię Tomasza. Tomasz znał Jezusa, jadał z nim, chodził z nim wszędzie, ale ciągle powątpiewał w Jego słowa, Jego obietnice, nawet w Jego obecność, kiedy nie mógł sam dotknąć ran Pana Jezusa. Tomasz potrzebował namacalnego dowodu, by uwierzyć. Pan Jezus był jednak bardzo łaskawy względem niego, z wyrozumieniem zaspokoił niepewność i niedowiarstwo Tomasza. W chwilach, kiedy zmagamy się ze zwątpieniem i niepewnością, Pan Jezus nie kara nas za to, nie odsuwa się od nas, ale z miłości i cierpliwością pomaga nam pokonać  zwątpienie, dając nam wzrost w wierze i pewność zbawienia. 

Rozważania 

  • Czytając ten fragment ponownie, zwróć uwagę na słowa i frazy, które przyciągają twoją uwagę. Jak ci się wydaje, dlaczego właśnie one mają na ciebie taki wpływ? Jakie odzwierciedlenie znajdują te słowa w twoim życiu?
  • W jakich sferach swojego życia i wiary doświadczasz zwątpienia? Jakie możesz podjąć działania, by twoja wiara wzrosła i rozwiała zwątpienia? Poproś zaufanego przyjaciela, lub mentora, by pomógł ci przejść przez tę sytuację.
  • Czy znasz kogoś, kto sam przechodzi przez okres zwątpienia? Jak mógłbyś pomóc tej osobie?

Werset do zapamiętania

Ale ty trwaj w tych rzeczach, których się nauczyłeś oraz zostałeś przekonany, wiedząc, od kogo się nauczyłeś. Bo od dzieciństwa znasz Pisma Święte, mogące cię uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, tą w Chrystusie Jezusie.” (2 Tym 3:14-15)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s