Mądry ku Zbawieniu – Dzień 59

20160711_171238

List Apostoła Pawła do Tymoteusza 3:10-17

„A ty poszedłeś za moją nauką, sposobem życia, celem, wiarą, wyrozumiałością, miłością i wytrwałością. Za prześladowaniami i cierpieniami, co mi się wydarzyły w Antiochii, w Ikonium oraz w Listrze; które to prześladowania wytrzymałem i ze wszystkich mnie Pan wyciągnął. Ale będą też prześladowani wszyscy, co chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie. Zaś ludzie niegodziwi i czarownicy posuną się naprzód, do jeszcze gorszego, zwodząc oraz będąc zwiedzeni. Ale ty trwaj w tych rzeczach, których się nauczyłeś oraz zostałeś przekonany, wiedząc, od kogo się nauczyłeś. Bo od dzieciństwa znasz Pisma Święte, mogące cię uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, tą w Chrystusie Jezusie. Całe Pismo natchnione jest przez Boga oraz pomocne do nauki, do dowodu, do rewizji, do wychowania dzieci w sprawiedliwości; aby człowiek Boga był przygotowany i wyposażony do każdego szlachetnego działania.”

Paweł mówi tutaj Tymoteuszowi, że znajomość Pisma Świętego da mu mądrość ku zbawieniu.Pawłowi chodzi tutaj o to, że Słowo Boże jest źródłem wiedzy i poznania Pana Jezusa, a nie suchym zbiorem zasad i przepisów, nakazów i zakazów pobożnego życia. Innymi słowy, czytając Biblię naszym priorytetem powinno być poznanie samej osoby Pana Jezusa, tego, którego mamy naśladować. Spotkanie z żywym Bogiem na kartach Biblii przemienia nasze serce i uzdatia do życia, do jakiego On sam nas powołał.

 Rozważania 

  • Pomyśl o momencie, w którym czytając Słowo Boże doświadczyłeś  obecności zmartwychwstałego Chrystusa. Który to był fragmnt Słowa? Co poruszyło twoje serce, jakie prawdy o Panu Jezusie i o samym tobie zostały ci wtedy objawione? 
  •  Która z prawd o Chrystusie zmieniła twoje podejście do rodziny, przyjaciół, znajomych i obcych?  
  • Które z Biblijnych przykazań jest ci łatwiej przestrzegać odkąd poznałeś Pana Jezusa? Jak myślisz, dlaczego?

Werset do zapamiętania

„Ale ty trwaj w tych rzeczach, których się nauczyłeś oraz zostałeś przekonany, wiedząc, od kogo się nauczyłeś. Bo od dzieciństwa znasz Pisma Święte, mogące cię uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, tą w Chrystusie Jezusie.” (2 Tym 3:14-15)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s