Słabe punkty – Dzień 54

photo-1434145175661-472d90344c15 

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-9

A to wiedz, że w ostatecznych dniach nastaną trudne czasy. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni; Bez naturalnej miłości, niedotrzymujący słowa, oszczercy, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący dobrych; Zdrajcy, porywczy, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga;  Przybierający pozór pobożności, ale wyrzekający się jej mocy. Takich ludzi unikaj. Z takich bowiem są ci, którzy wkradają się do domów i usidlają naiwne kobietki obciążone grzechami, wiedzione przez rozmaite pożądliwości; Które zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy.  Jak Jannes i Jambres sprzeciwiali się Mojżeszowi, tak też oni sprzeciwiają się prawdzie, ludzie o wypaczonym umyśle, odrzuceni jeśli chodzi o wiarę. Lecz daleko nie zajdą, bo ich głupota będzie jawna dla wszystkich, jak to się stało i z tamtymi.”

Paweł pisze tutaj, że łatwowierne i naiwne kobiety są podatne na zwiedzenie przez nauczycieli i liderów opisanych w tym paragrafie. Ale oczywiście to samo można by powiedzieć o łatwowiernych i naiwnych mężczyznach. Prawda jest taka, że każdy z nas ma jakieś słabe punkty, punkty, które łatwo mogą i wykorzystują inni.

Rozważania

  • Jakie są twoje słabe punkty, które mogą być wykorzystane przez innych? (np.: z powodu ran dzieciństwa szukasz miłości w nieodpowiednich miejscach, zaszczepiony w młodości brak pewności siebie, potrzeba przypodobania sie drugim osobom)
  • Kto w twoim życiu jest tą osobą, do której nie lękasz się iść po szczerą opinię i poradę? Pomyśl o dwóch, czy trzech rzeczach, które te osoby ci powiedziały, a których ty sam nie zauważyłeś. Jaki to miało wpływ na ciebie?
  • Poproś Boga, by wskazał ci osoby, które wykorzystują twoje słabe punkty i to, w jaki sposób musisz się zmienić, by położyć temu kres.

Werset do zapamiętania

„Unikaj zaś głupich i niedouczonych rozmów, wiedząc, że rodzą kłótnie. A sługa Pana nie powinien wdawać się w kłótnie, lecz ma być uprzejmy względem wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący złych;” (2 Tym 2:23-24)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s