Odrzućmy wszystko, co przeszkadza – Dzień 53

Pakowanie-na-wyjazd

List do Hebrajczyków 12:1-3

 Skoro i my mamy wokół siebie tak wielką chmurę świadków, zrzućmy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas tak łatwo osacza, w cierpliwości biegnijmy w wyznaczonym nam wyścigu; Patrząc na Jezusa, twórcę i dokończyciela wiary, który z powodu przygotowanej mu radości wycierpiał krzyż, nie zważając na hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga.  Pomyślcie więc o tym, który zniósł tak wielki sprzeciw wobec siebie ze strony grzeszników, abyście nie zniechęcali się w waszych umysłach i nie ustawali.”

W wersetach poprzedzających ten fragment apostoł Paweł wylicza bohaterów wiary, którzy nas poprzedzali na kartach historii, pokazując w ten sposób, jak wiara nasza powinna wyglądać. Na liście tej znależli sie zwykli ludzie, którzy tak, jak i my grzeszyli, ale wytrwali w swej wierze,  wciąż na nowo powracając do Boga, który był ich żródłem życia i schronienia.

Rozważania

  • Co najbardziej poruszyło cię w tym fragmencie? Poproś Boga, by objawił ci prawdę w nim zawartą.
  • Jak myślisz, co miał na myśli Paweł pisząc: <Skoro i my mamy wokół siebie tak wielką chmurę świadków>?
  • Co w twoim życiu powoduje, że odwracasz swoją uwagę od Pana Jezusa i tego, do czego cię powołał? Jakie kroki powinieneś podjąć, by pozbyć się tych rzeczy i na nowo skupić się na Zbawicielu?

Werset do zapamiętania

 „Unikaj zaś głupich i niedouczonych rozmów, wiedząc, że rodzą kłótnie. A sługa Pana nie powinien wdawać się w kłótnie, lecz ma być uprzejmy względem wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący złych;” (2Tym 2:23-24)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s