Podatny na upadki – Dzień 52

Kompas

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-9

„A to wiedz, że w ostatecznych dniach nastaną trudne czasy. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni; Bez naturalnej miłości, niedotrzymujący słowa, oszczercy, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący dobrych; Zdrajcy, porywczy, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga; Przybierający pozór pobożności, ale wyrzekający się jej mocy. Takich ludzi unikaj. Z takich bowiem są ci, którzy wkradają się do domów i usidlają naiwne kobietki obciążone grzechami, wiedzione przez rozmaite pożądliwości; Które zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy.  Jak Jannes i Jambres sprzeciwiali się Mojżeszowi, tak też oni sprzeciwiają się prawdzie, ludzie o wypaczonym umyśle, odrzuceni jeśli chodzi o wiarę.  Lecz daleko nie zajdą, bo ich głupota będzie jawna dla wszystkich, jak to się stało i z tamtymi.”

Charakterystki tutaj wymienione możemy zaobserwować nie tylko w liderach i drugich osobach, ale także w nas samych. I pewnie nie jesteśmy świadomi ich działania w naszym codziennym życiu, ale nawet myśl o tym przyprawia o dreszcze. To tak, jakby ktoś dał nam lustro, w którym widzimy tylko to, co w nas najgorsze. Nawet chodząc na codzień z Jezusem, niosąc Jego miłość i naukę,  wciąż jesteśmy skłonni do upadków. Naszym nawykiem powinno być codzienne przeglądanie się w lustrze tych słów i wyznawanie naszych win  i grzechów, szukając wciąż na nowo oczyszczającej łaski Chrystusowej.

Rozważania

  • Wypisz sobie wszystkie słowa i frazy z tego fragmentu, prosząc Boga jednocześnie, by otworzył oczy twojego serca na te zachowania i czyny, które były twoim udziałem. Wyznaj Bogu swoje grzechy i proś o przebaczenie. Wczytaj się w słowa Psalmu 103:8-12

 „Łaskawy i litościwy jest PAN, nieskory do gniewu i pełen wielkiego miłosierdzia.

 Nie będzie się spierał bez końca ani wiecznie gniewu chował.

 Nie postępuje z nami według naszych grzechów ani nie odpłaca nam według naszych nieprawości.

 Jak wysoko bowiem są niebiosa nad ziemią, tak wielkie jest jego miłosierdzie nad tymi, którzy się go boją.

Jak daleko jest wschód od zachodu, tak daleko oddalił od nas nasze występki.”

  • Jakie emocje i myśli wzbudziło w tobie to wyznanie? Co było w tym trudnego? Jak przeżyłeś Bożą obecność w tym momencie?

Werset do zapamiętania

 „Unikaj zaś głupich i niedouczonych rozmów, wiedząc, że rodzą kłótnie. A sługa Pana nie powinien wdawać się w kłótnie, lecz ma być uprzejmy względem wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący złych;” (2Tym 2:23-24)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s