Wylanie Ducha – Dzień 51

photo-1444944232907-0b9e9ace348c

Dzieje Apostolskie 2:14-21

„Wtedy stanął Piotr z jedenastoma, podniósł swój głos i przemówił do nich: Mężowie z Judei i wszyscy, którzy mieszkacie w Jerozolimie, przyjmijcie do wiadomości i posłuchajcie uważnie moich słów. Oni bowiem nie są pijani, jak sądzicie, bo jest dopiero trzecia godzina dnia. Ale to jest to, co zostało przepowiedziane przez proroka Joela:  I stanie się w ostatecznych dniach – mówi Bóg – że wyleję z mego Ducha na wszelkie ciało i będą prorokować wasi synowie i córki, wasi młodzieńcy będą mieć widzenia, a starcy będą śnić sny. Nawet na moje sługi i służebnice wyleję w tych dniach z mego Ducha i będą prorokować.  I ukażę cuda na niebie w górze i znaki na ziemi na dole, krew, ogień i kłęby dymu. Słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim nadejdzie ten dzień Pański, wielki i okazały.  I stanie się, że każdy, kto wezwie imienia Pana, będzie zbawiony.”

Słowa wypowiedziane przez apostoła Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy niosą ze sobą wielką nadzieję. Mimo, że w ostatnich dniach to, co najgorsze będzie się przejawiać wśród ludzi, to jednak DuchŚwięty będzie w szczególny sposób wylany na wiernych Bogu. Bóg jest pośród nas. Poprzez Ducha Świętego Bóg prowadzi dzieło odkupienia. Wciąż jeszcze jest nadzieja!!!

Rozważania 

  • Jakie zwroty i słowa w tym fragmencie, wywarły na tobie największe wrażenie? Jakie emocje wywołały one w tobie?
  • Kto przychodzi ci na myśl, kiedy myślisz o osobie pełnej Ducha Świętego? Jakie cechy charakteru prezentuje ta osoba?
  • Przeczytaj ten fragment jeszcze raz i poproś Boga, by objawił ci, jak możesz zastosować w swoim życiu prawdy zawarte w tym fragmencie .

Werset do zapamiętania

 „Unikaj zaś głupich i niedouczonych rozmów, wiedząc, że rodzą kłótnie. A sługa Pana nie powinien wdawać się w kłótnie, lecz ma być uprzejmy względem wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący złych;” (2Tym 2:23-24)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s