W ostatnich dniach – Dzień 50

uwaga-komunikat

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-9

„A to wiedz, że w ostatecznych dniach nastaną trudne czasy. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni; Bez naturalnej miłości, niedotrzymujący słowa, oszczercy, niepowściągliwi, okrutni, niemiłujący dobrych; Zdrajcy, porywczy, nadęci, miłujący bardziej rozkosze niż Boga; Przybierający pozór pobożności, ale wyrzekający się jej mocy. Takich ludzi unikaj. Z takich bowiem są ci, którzy wkradają się do domów i usidlają naiwne kobietki obciążone grzechami, wiedzione przez rozmaite pożądliwości; Które zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy.  Jak Jannes i Jambres sprzeciwiali się Mojżeszowi, tak też oni sprzeciwiają się prawdzie, ludzie o wypaczonym umyśle, odrzuceni jeśli chodzi o wiarę.  Lecz daleko nie zajdą, bo ich głupota będzie jawna dla wszystkich, jak to się stało i z tamtymi.”

Czytając te słowa aż trudno jest nie potakiwać. Dookoła nas widzimy właśnie takie zachowanie. Te słowa trafnie odzwierciedlają społeczeństwo i czasy w jakich żyjemy. Ale Paweł w szczególny sposób adresuje te słowa do nauczycieli i liderów religijnych, ostrzegając Tymoteusza, że wielu takich nauczycieli powstanie, pełnych opornego serca, egoistycznych i zakłamanych.

Rozważania

  • Pomyśl o nauczycielach i przywódcach religijnych naszych czasów. Co ich charakteryzuje, tak dobre, jak i złe? Jak to się ma do listy, jaką przedstawił tutaj Paweł?
  • Czy znasz takich nauczycieli i liderów, którzy nie prezentują cech wyliczonych tutaj przez Pawła? Pomódl się o nich, by Bóg wzmacniał ich i prowdził, aby trwali w Jego miłości, niosąc miłosierdzie, pokój i nauki Pana Jezusa.W jaki sposób mógłbyś ich zachęcic i wesprzeć w tym tygodniu?

Werset do zapamiętania

„Unikaj zaś głupich i niedouczonych rozmów, wiedząc, że rodzą kłótnie. A sługa Pana nie powinien wdawać się w kłótnie, lecz ma być uprzejmy względem wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący złych;”

(2Tym 2:23-24)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s