Sługa Pana – Dzień 47

servant-selling

2 List Apostoa Pawa do Tymoteusza 2:20–26      

„W wielkim domu są nie tylko naczynia złote i srebrne. Są też drewniane i gliniane. Jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie — pospolitych.  Jeśli więc ktoś zachowa siebie czystym od rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, gotowym do wszelkiego dobrego dzieła.

Natomiast młodzieńczych żądz unikaj. Dąż raczej do sprawiedliwości, wiary, miłości, pokoju — we wspólnocie z tymi, którzy z czystym sercem wzywają Pana.

Unikaj głupich i niedorzecznych dociekań. Wynikają z nich tylko kłótnie, a sługa Pana nie powinien wdawać się w spory. Powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności, z łagodnością wychowujący krnąbrnych. Być może Bóg sprawi im opamiętanie dla właściwego poznania prawdy i wyrwą się z sideł diabła, który schwytał ich i przymusił do pełnienia swej woli.” 

Dojrzały w wierze naśladowca Chrystusa ma postawę sługi, jest miły dla każdego, umie nauczać drugich z wyrozumiałością, cierpliwością i bez goryczy. Jak myślisz, dlaczego tak trudno jest znaleźć takich właśnie chrześcijan? Dlaczego w większości jesteśmy postrzegani jako kłótliwi, niewyrozumiali, osądzający innych?

Rozważania 

  • Jakie tematy i problemy są źródłem twoich sporów z innymi i wzbudzają w tobie chęć osądu? Dlaczego? Wsłuchaj się w to, co Bóg pragnie ci przekazać w tej sprawie. 
  • Zastanów się przez moment nad twoimi wpisami na internecie, lub nad rozmowami o polityce, religii i o problemach socjalnych, które miałeś ostatnio. Jakie pozostawiłeś o sobie wrażenie na innych?
  • W ciszy i w modlitwie poproś Boga, by wskazał ci, nad czym i w jaki sposób musisz popracować, jeśli chodzi o relacje z ludźmi.

Werset do zapamiętania

„Natomiast młodzieńczych żądz unikaj. Dąż raczej do sprawiedliwości, wiary, miłości, pokoju — we wspólnocie z tymi, którzy z czystym sercem wzywają Pana.”

 (2 Tym 2:22)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s