Z łaski Boga – Dzień 23

checklist

1 List do Koryntians 15:9–11    (1Kor. 15:9-11) 

 „Ja bowiem jestem najmniejszym z apostołów i nie jestem godny nazywać się apostołem, bo prześladowałem kościół Boży.

Lecz z łaski Boga jestem tym, czym jestem, a Jego łaska względem mnie nie okazała się daremna, ale pracowałem więcej od nich wszystkich, jednak nie ja, lecz łaska Boga, która jest ze mną.

Czy więc ja, czy oni, tak głosimy i tak uwierzyliście.”

Apostoł Paweł osiągnął wiele w swoim życiu: zaniósł Ewangelię na krańce świata (Rzym), zakładając kościoły, przechodząc przez wielkie uciski. Ale w swym liście do Koryntian pisze, że wszystko to mógł osiągnąć tylko dzięki łasce Bożej. W każdej przemowie, którą Paweł wygłosił, w każdym kościele, który założył, wszystkie zdolności, jakie posiadał, apostoł Paweł przypisał Bożej łasce i Jego mocy. Nie chwalił, ani nie wywyższał się z tego tytułu, ale wychwalał Bożą łaskę i miłość Chrystusa.

Rozważania 

  • Zastanów się, co napisałbyś w swojej aplikacji o pracę. Jak by ona wyglądała, gdybyś wszystko, co osiągnąłeś w życiu, swoje zdolności i umiejętności przypisał Bożej łasce i miłości? (Na przykład: “ W latach 2004 do 2006 pracowałem w Biznesie X i dzięki łasce Bożej nabrałem doświadczenia w ________, lub: Dzięki Bożej opatrzności w roku 2010 mogłem wziąć udział w _________.)
  • Czy widzisz w swoim życiu nieodparte przykłady Bożej łaski i miłosierdzia? Czy możesz je wymienić? W jaki sposób wyróżniają się one spośród innych w twoim życiu?
  • Przez następne dwie minuty w ciszy i zamyśleniu poproś Boga, by wskazał ci te momenty w zeszłym tygodniu, w których nie dostrzegłeś Jego łaski i miłości. Podziękuj Mu za to w modlitwie. 

Werset do zapamiętania 

„Strzeż tego dobrego, które powierzył ci Duch Święty, który w nas mieszka.” (2Tym. 1:14)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s