Wszyscy Go opuścili – Dzień 16

photo-1445113271688-48f1f862d624

Ewangelia Marka 14:43–52  (Mar. 14:43-52)

„ I zaraz, gdy On jeszcze mówił, zjawił się Judasz, jeden z Dwunastu, a z nim zgraja z mieczami i kijami wysłana przez arcykapłanów, uczonych w Piśmie i starszych. A zdrajca dał im taki znak: «Ten, którego pocałuję, to On; chwyćcie Go i prowadźcie ostrożnie!». Skoro tylko przyszedł, przystąpił do Jezusa i rzekł: «Rabbi!», i pocałował Go. Tamci zaś rzucili się na Niego, i pochwycili Go. A jeden z tych, którzy tam stali, dobył miecza, uderzył sługę najwyższego kapłana i odciął mu ucho.
A Jezus zwrócił się i rzekł do nich: «Wyszliście z mieczami i kijami, jak na zbójcę, żeby Mnie pochwycić. Codziennie nauczałem u was w świątyni, a nie pojmaliście Mnie. Ale Pisma muszą się wypełnić».
Wtedy opuścili Go wszyscy i uciekli. A pewien młodzieniec szedł za Nim, odziany prześcieradłem na gołym ciele. Chcieli go chwycić, lecz on zostawił prześcieradło i nago uciekł od nich.” 

Apostoł Paweł nie był pierwszym, od którego wszyscy się odwrócili i pozostawili samemu sobie (2Tym.1:15-18). Był moment w życiu Jezusa, kiedy wszyscy Go porzucili. Godziny, czy nawet minuty przed tym, Jezus dzielił się chlebem i winem ze swoimi uczniami. Pomimo tego, że uczniowie spędzili z Mistrzem trzy lata, dzielili wspólnie chleb i przeżycia dnia codziennego, w krytycznym momencie jeden z nich zdradził Go, jeden zaparł się Go trzy razy, a reszta uciekła w obawie przed rozpoznaniem ich jako uczniów Jezusa

Rozważania

  • Co w tym fragmencie Słowa najbardziej cię dotyka? Dlaczego?
  • W zamyśleniu poproś Boga, by wskazał ci, czy w jakiś sposób nie uciekasz, nie pomijasz społeczności z Nim, Jego napominania, albo Jego powołania. Wsłuchaj się w Jego odpowiedź.
  • Czy znasz kogoś, kto ostatnio doświadczył opuszczenia i porzucenia przez innych? Jak myślisz, w jaki sposób Bóg zachęca cię, byś z miłością i ze zrozumieniem udzielił tej osobie wsparcia?

Werset do zapamiętania

„Ta łaska została nam dana w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami. Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię. (2Tym. 1:9-10)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s