Roznieć płomień – Dzień 5

photo-1418837013843-a7c16e2854a3

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza 1:1–7            (2 Tym. 1:1-7)

„Paweł, apostoł Chrystusa Jezusa z woli Boga, według obietnicy żywota, który jest w Jezusie Chrystusie, do Tymoteusza, umiłowanego syna:

Łaska, miłosierdzie i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Pana naszego.

            Dziękuję Bogu, któremu z czystym sumieniem służę, tak jak przodkowie moi, gdy nieustannie ciebie wspominam w modlitwach moich, we dnie i w nocy;

Pomny na łzy twoje, pragnę cię ujrzeć, abym doznał pełnej radości;

Przywodzę sobie na pamięć nieobłudną wiarę twoją, która była zadomowiona w babce twojej Loidzie i w matce twojej Eunice, a pewien jestem, że i w tobie żyje.

Z tego powodu przypominam ci, abyś rozniecił na nowo dar łaski Bożej, którego udzieliłem ci przez nałożenie rąk moich. Albowiem nie dał nam Bóg ducha tchórzostwa, lecz mocy i miłości, i samokontroli.” 

Spuścizna wiary babci i matki była wielkim błogosławieństwem dla Tymoteusza. Był nim też dar Boży, który został mu dany przez Ducha Świętego ( choć nie wiemy dokładnie, co było tym darem). Wydaje się jednak, że Paweł zauważył u Tymoteusza lęk, brak dyscypliny, czy też brak pewności siebie. To uniemożliwiało Tymoteuszowi korzystanie w pełni z udzielonego mu daru. Gdzieś w środku Tymoteusza drzemała mała iskra, ale potrzebował ją teraz rozniecić w duży płomień, by wypełnić posłanie dane mu przez Boga. Paweł zapewnia Tymoteusza, że wszystko czego mu trzeba, zostało już mu dane: miłość, moc i samokontrola. I jest to prawdą dla każdego z nas. Każdemu z nas Bóg dał duchowy dar (1 Kor 12:4-11, Rzym 12:3-8) i w pełni nas wyposażył, byśmy mogli używać ten dar dla Jego celów.

Rozważania 

  • Pomyśl, jakie dary duchowe zostały dane ci przez Boga? Czy są one jak mała iskierka, czy też jak duży płomień? Jak inni to widzą w twoim życiu? Jakie uczucia i doświadczenia życiowe hamują cię w używaniu twoich darów duchowych?   Co i kto zachęca cię do używania ich?
  • Kto w twoim życiu mógłby pomóc ci w roznieceniu płomienia twoich darów? (ktoś, kto zna ciebie dobrze, kto z cierpliwością i delikatnością powie ci prawdę, ktoś,kogo darzysz szacunkiem)
  • W jakich dziedzinach swojego życia zmagasz się z brakiem siły, miłości i samokontroli? Powiedz o tym na głos Bogu i poproś Go, by na nowo wypełnił cię Jego mocą, miłością i samokontrolą. 

Słowo do zapamiętania

“Gdyż Bóg nie dał nam ducha tchórzostwa, ale mocy, miłości i samokontroli. (2Tym 1:7)

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s