Wspierajcie się nawzajem – Dzień 4

team

Hebrajczyków 3:12–15

„Baczcie bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego, niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego, ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa „dzisiaj”, aby nikt z was nie popadł w zatwardziałość przez oszustwo grzechu. Staliśmy się bowiem współuczestnikami Chrystusa, jeśli tylko aż do końca zachowamy niewzruszenie ufność, jaką mieliśmy na początku.

Gdy się powiada:

Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie,

Nie zatwardzajcie serc waszych,

Jak podczas buntu.” 

Ten fragment jest przykładem wielu innych fragmentów Nowego Testamentu, w którym autor kładzie szczególny nacisk na to, byśmy wspierali i zachęcali się nawzajem w wierze. Bez zachęty i wsparcia ze strony drugich, możemy się zniechęcić, podupaść, skierować wzrok na inne rzeczy. Ale prawdą jest też to, że kiedy sami wspieramy i zachęcamy drugich, nasze serca są zwrócone ku Bogu, budując swoją wiarę i przekonanie, nie poddając się grzechowi.

Rozważania 

  • Jak ci się wydaje, w jaki sposób zachęcanie i wspieranie drugiej osoby, może pomóc ci w twoim własnym życiu wiary? W jaki sposób może to powstrzymać cię od popadnięcia w zatwardziałość grzechu? 
  • Czy pamiętasz ten czas w swoim życiu, kiedy twoja wiara była najmocniejsza? Które z twoich relacji z wierzącymi były tego podporą? Kto ciebie wtedy wspierał i zachęcał i kogo ty sam wspierałeś w tamtym czasie? 
  • Czy wiesz dla kogo z twojego otoczenia (dziecko, współpracownik, sąsiad, przyjaciel) twoje słowa mogłyby być wsparciem i zachętą w jego wierze? Jak możesz zrobić to w tym tygodniu?

Słowo do zapamiętania 

“Gdyż Bóg nie dał nam ducha tchórzostwa, ale mocy, miłości i samokontroli” (2Tym. 1:7)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s